Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek merjek-e vállalkoz...

Szerintetek merjek-e vállalkozni államháztartási mérlegképes könyvelő tanfolyamra, abban a tudatban, hogy 23 éve érettségiztem egy közgazdasági szakközépiskolában, és azóta nem foglalkoztam ezzel a témakörrel?

Figyelt kérdés

Pénzügyből és könyvvitelből érettségiztem 5-re és 4-re.

A tanfolyam elvégzése után ezzel a végzettséggel szeretnék elhelyezkedni, és a munkámat felelősséggel végezni. (Már megérdeklődtem, felvennének a tanfolyamra ezzel a végzettséggel.)



2014. okt. 18. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, de csak akkor, ha tényleg komolyan tudod venni, és van annyi szabadidőd, hogy eleget tudj foglalkozni vele. Mert ha csak egy papírod van, de nincs mögötte tudás, az nem sokat ér. Érdekelne, hogy miért váltasz szakmát és hogy miről váltasz, de persze ez a magánügyed.
2014. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal, hogy 23 éve érettségiztél nem lenne gond. Ha akarod akkor megy, menne.

Nekem eléggé gyanús, hogy hol és mit érdeklődtél meg, mert 2014. januártól változott a szabályozás. Kizárt, hogy egy közgazdasági szakközepes érettségivel elkezdheted a képzést!!

2014 előtti időszakban ez igaz volt, csak sima (akár gimnáziumi) érettségi is elég volt hozzá, viszont 1,5 év volt tanfolyami rendszerben a képzés. És mindenki csak sima mérlegképes könyvelő lett, utána lehetett szakosodni további 0,5 alatt pl. államháztartási szakirányba. (bár ez nem volt kötelező)

2014-től viszont már csak 320 óra...azt kb. 0,8 év a képzési idő közepes intenzitású tanfolyamon. Ehhez kérnek előképzettséget, gazdasági okj szakmát, jogszabály sorolja fel, hogy mik az elfogadott szakmák a tanfolyam elvégzéséhez bemenetként. Ez egyből szakosodik valaki, nincs általános sima mérlegképes könyvelő tanfolyam.

Azt, hogy neked az érettségidet elfogadják bemenetként, nem azzal kevered, hogy először egy pénzügy-számviteli ügyintéző okj képzést csinálsz meg 2 év alatt, és utána további 0,8 évre maradsz még megszerzed az államháztartási mérlegképet?

2014. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok, először is köszönöm szépen a válaszokat.

Az első válaszolónak írom, hogy a középsuliban eléggé keményen számonkérték az anyagot, jól is tanultam, de a tudásom már halovány. Amúgy munkanélküli vagyok már régebben.

A második válaszolónak azt tudom írni, hogy az elmúlt hónapban érdeklődtem egy közismert (tanfolyamokat szervező) társaságnál, és közölték velem, hogy a képesített könyvelő végzettségem most már elegendő akár az államháztartási mérlegképes könyvelő tanfolyam elkezdéséhez is. Amúgy ha beütjük a keresőbe azt, hogy államháztartási mérlegképes könyvelő OKJnet, akkor kihozza, hogy milyen bemeneti feltételeket ír elő a legújabb szabályozás. A legeslegutolsó pontban lehet olvasni, hogy a képesített könyvelő képesítés is elegendő.

2014. okt. 19. 16:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, mert nem azt kell beütni, hogy államháztartási mérlegképes könyvelő OKJnet, hanem meg kell nézni bármely komolyabb (tanfolyamot indító) társaság honlapján a bemeneti feltételeket.
2014. okt. 19. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdésedben nem írtad hogy, érettségivel képesített könyvelő végzettséget is kaptál.így már más a helyzet, mert akkor elméletileg megvan a "szükséges okj végzettséged", max akkor nem nevezték még okj-nek mert a fogalom sem létezett.

Vágjál bele, menni fog. Sok sikert hozzá.

2014. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást!
2014. okt. 20. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!