Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természetvédelmi vagy inkább...

Természetvédelmi vagy inkább környezetmérnöki bsc?

Figyelt kérdés
Mindkét szak nagyon érdekel és tuti, hogy a kettő közül valamelyiket fogom megjelölni. Csak nem tudom, hogy melyiket mert a műszaki részétől félek és matekból erős 4-es vagyok, de hát a környezetmérnöki eléggé műszakis. Biológia faktos vagyok, ezért is érdekel ez a két szak nagyon. Szóval aki valamelyik szakra jár az nem tudna nekem nyilatkozni vagy megmondani, hogy melyikre érdemesebb menni?
2014. okt. 20. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én egyiket se ajánlanám.


Biológia szak, orvosi, állatorvosi, egészségügyi szak? Vagy teljesen más terület vagy OKJ...

Kémia szak, vegyészmérnök, biomérnök, ha a kémia nem taszít... de ezek közül a két mérnöki is eléggé műszakis.

2014. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és a biológia alapszakkal mit tudok utána kezdeni?
2014. okt. 20. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, környezetmérnöknek tanulok, de minden szakkal nem vagyok képben :)
2014. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Környezetmérnök végzettséggel vagy egy nagyobb cégnél vagy, ami akár multi, foglalkozol munkavédelemmel (munkahelyek ergonomikus, biztonságos kialakítása, elegendő fény van-e, egyéni védőeszközök biztosítása, felülvizsgálatok, oktatás a munkavállalók részére), egészségvédelemmel és környezetvédelemmel (itt maximum évente felveszed a kapcsolatot a környezetvédelmi analitikai céggel azok jönnek mérni meg ha fejlesztene a cég, pályázatot írsz). Ez a három egy munkakörbe tartozik, EHS a neve, mint egészség, környezet és munkavédelem.

Részben tanultuk, hogy így megy, részben olvasgattam álláshirdetéseket.


Vagy elhelyezkedsz egy környezeti analitikai cégnél. Ekkor cégeket az ő megrendelésükre mérsz majd jegyzőkönyvezel, mérsz, jegyzőkönyvezel, mérsz, jegyzőkönyvezel.... Sokszor kell hazudnod,vagy direkt kihagynod méréseket. És határérték-túllépés esetén, ha egyáltalán azt nem kell lehazudnod, te nem csinálhatsz semmit, és nem is látod, hogy történt-e valami.

Egy hónap alatt bele lehet tanulni kb, unalmas, férfimunka - tehát minket, csajokat alapból nem alkalmaznának kéményeken való mászkáláshoz :D -, és nem látod az eredményét, nem segítesz semmin és senkin.

Na ezt a munkát testközelből tapasztaltam, szakmai gyakorlatról.


Szennyvíztisztítóba nemigen keresnek környezetmérnököt, mikor voltunk terepi gyakorlat keretében üzemlátogatáson, ki is hagyták ezt a végzettséget az ott dolgozók végzettségeinek felsorolásánál. Mikor rákérdeztünk, az volt a válaszuk, hogy "dolgozgatnak".


Amire kevés rálátásom van, azok az önkormányzatok. Amellett, hogy nehéz bejutni, elvileg alig csinálnak valamit...



Ja, még egy szakmérnöki, adott szakirányú vagy akármilyen képzéssel elvégezhetsz minőségirányítói képzést (na ez jó mondat lett).

Ekkor semmi közöd nem lesz a környezetvédelemhez, de elvileg jól keresel és aránylag könnyű elhelyezkedni.

2014. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!