Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő felkészülni emelt...

Mennyi idő felkészülni emelt szintű törire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre érettségizek töriből emelt szinten és 80% fölött akarok teljesíteni de a legjobb az 90% fölött lenne. Az lenne a kérdésem hogy mennyi időt szánjak felkészülésre? Félek ha most elkezdek készülni akkor jövőre minden kiesik a fejemből. A törit imádom ezért szeretnék emeltezni belőle.

2014. okt. 22. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
ez engem is erdekelne. :)
2014. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég könnyű ötösre megírni, de a 90% azért már egy kicsit húzós :)


Azt mondom, hogy akár holnap már elkezdheted ismételgetni a tankönyveket és a neten is rákereshetsz és megoldhatsz régebbi feladatsorokat, hogy időnként felmérd a tudásod és megismerd a típusfeladatokat.


Az írásbeli 1. részében nem lehet atlaszt használni, szóval az évszámokat nem érdemes arra alapozni. A 2. rész az esszé, aminél lehet, ez az írásbeli hangsúlyosabb része is. Szóval esetleg érdemes lehet a tanárod segítségét kérni az esszéíráshoz való felkészítésben.

A szóbelihez pedig 30 témakör van. Ezekről szoktak kiadni kidolgozásokat, ezekből is érdemes megvenni egyet, vagy akár több fajtát is (nekem 3 is volt :D)

Azt leszámítva, hogy megtanulod a témaköröket még az előadásmódod és a beszédtechnikád sokat dobhat a feleleten, ha nem vagy jó ebben akkor gyakorold hangosan.


Plusz még a vizsgákra nézd meg a pontozási szabályokat is és a válaszokat azok szerint írd/mondd!


Továbbá oszd be az idődet, inkább tanulgass iskolaidőben, minthogy elrontsd a szép májustól kezdődő szüneted napi 10 óra magolással mint egyes osztálytársaim :D

2014. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egy hét készüléssel 80% felettit értem el.
2014. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy aki 4 évig tanult rendszeresen töri órára, annak nem okozhat nagy nehézséget. Márpedig aki emeltezni szeretne, az gondolom, hogy nem hanyagolta a történelem tanulást. Én 2 éve úgy írtam meg 88%-ra, hogy jártam nyilván történelem fakultációra, de azon kívűl semmi egyéb készülést nem iktattam be. Tanultam rendszeresen, májusban ismételtem egy kicsit és kész. Aki komolyan veszi, és van egy kis gógyija is, annak mennie kell min 80%-ra. Sok sikert,hajrá!
2014. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy hét felkészüléssel 80?o.O
2016. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!