Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem az orvosin, ha...

Van esélyem az orvosin, ha nem vagyok a legjobb kémiából?

Figyelt kérdés
Lenne egy olyan problémám, hogy 4-em van kémiából (majdnem 3-as). Általános iskolába járok, viszont a kémiatnárunk nagyon nem jó. Nem magyaráz el semmit, nem értjük meg, mellette végtelenül gonosz is. Az érdekelne, hogy van-e esélyem az orvosin ha nem vagyok a legjobb kémiából, viszont biológiából-anatómiából nagyon jó, és sok-sok betegséget tudok (sajnos beteges családban nőttem fel). Szóval ténleg nagyon sokat tudok a betegségekről, valamicskét latinul is tudok. Szívvel lélekkel csinálnám ezt a szakmát. Van esélyem?

2014. okt. 24. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kémia nélkül nem sok esélyed van. Viszont még csak általános iskolás vagy, az alapokat el tudod magadtól is sajátítani a könyvből, vagy ha anyagilag megengedhetitek, járj el különtanárhoz! Nagyon fontos egy jó alap, mert minden más arra fog épülni.

De ha ez megnyugtat, látszik Rajtad, hogy motivált vagy, úgyhogy nem hiszem, hogy gond lesz. :-)

2014. okt. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Hát sajnos olyan a kémiatanárunk, hogy elmeséli régen mennyire voltak jók a gyerekek, lemond minket, majd elénk tesz olyan felmérőt, amiből felét át se vettük. Beszéltünk már az igazgatóval is, de nem tesz semmit. Utolsó éves vagyok, ha eddig nem tettek semmit (4x szóltunk) akkor már nem fognak...

2014. okt. 24. 19:05
 3/13 anonim ***** válasza:
én középsuliban két évig tanultam (eü szakközép), és nem is szerettem. Fizikával vettek fel és simán túléltem az egyetemet.
2014. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megnyugtatlak, én gimiben kettes voltam kémiából. Ezt hoztam fel utolsó évben ötös kémia érettségire, és ha minden jól megy jövőre végzek az orvosin. Ha orvos akarsz lenni, akkor válassz egy olyan gimit, ahol erős a biosz, vagy van biosz fakt. Jelenleg más teendőd nincs.
2014. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ég adta világon senkit nem érdekel, hogy általános iskolában neked hányasod volt kémiából és milyen tanárod volt. Én gimiben egy jó tanárnál voltam hármas, fizikából majdnem megbuktam. Aztán kihagytam egy évet, külön tanárral megtanultam, ami az emelt érettségihez kell, s most az orvosin csücsülök. Semmi extra tényleg. Bár nem elkeseríteni akarlak, azért mert tudsz néhány betegséget még nem jutsz be orvosira, ahogy az anatómiáról sem tudsz valójában semmit, mert általános iskolában nincs anatómia, legalábbis amire te hiszed hogy az, nos nem. De minekután más sem úgy jött egyetemre, hogy bármikor bármilyen tetemben bármit megtalál, ezért ez nem is mérvadó. Belegondolva általános iskolában (de magamból kiindulva még gimiben sem) nincs semmi, ami mérvadó lenne. Ha ezt akarod csinálni, akkor majdan ha odajutsz, akkor orvosira felvételizel.
2014. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőekhez, nem mérvadó, hányas vagy kémiából. Nyilván azért az összes nyamvadt csontot nem tudod felsorolni, az orvosi meg nem az általános iskolai biosz-szint, de mi a fenéért ne sikerülne, amikor még van négy éved rátanulni? :D
2014. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

#5-ös tudom, hogy abból nem vesznek fel, ha tudok betegségeket és anatómiát.

Anatómiát pedig ténleg tudok, ötödikes korom óta a nagynénim tanít rá. Nem alapiskolás szinten tudok.

2014. okt. 25. 22:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor gonosz leszek. Ez mi? :-P És csalni nem ér, nem kereshetsz rá!


Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi?

2014. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nyugodtan gonoszkodj :)

Nem csalva, egy lábban-sarokban található csont.

Elnézést, hogy pontosabb leírást 14 évesen nem adtam :)

2014. okt. 26. 19:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Hmmm kólával elmegy a válasz. Ez egy sulcus tehát hosszúkás árokszerű benyomat az ugrócsonton, amit az öregujj hajlító izmának az ina okoz. :-D Amúgy az egyik leghosszabb anatómiai kifejezés, ezért ha valakit orvosi latinnal akarunk szivatni, akkor ez az első kifejezés ami eszünkbe jut.
2014. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!