Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mire jelentkezzek...

Szerintetek mire jelentkezzek jövőre, ha?

Figyelt kérdés
hogyha mindössze 270 pontom lett,nincsen nyelv vizsgám,és valószinűleg addig nem is lesz,és ezek alapján csak felsőfokú szakképzésre vagy OKJ-ra mehetek?Magyar nyelvből vagyok nagyon jó és irodalomból,tehát semmi hasznosabb tantárgyból.Nőnemű vagyok,jelenleg 18 éves.Az a baj,hogy nem sokminden érdekel,és majdnem mindenről rosszakat mondanak...kicsit segítene valaki?

2014. okt. 24. 20:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bár gondolom nem nagyon fognak,mivel ez nem éppen a legolvasottabb kategória,bezzeg a szerelem,szex...a kevésbé fontosakra mindenki válaszol...legalább megpróbáltam.x)
2014. okt. 24. 20:09
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen 270 ponttal csak FSZ-re jelentkezhetsz. Nyelvvizsga nem számít bele a jogszabályi minimumba, hiába lenne nyelvvizsgáért még +24 pontod,anélkül a többletpont nélkül kell elérned a 280 pontot.

Helyedben újraérettségiznék valamivel..

2014. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm az "útbaigazítást"!:) Ez elég szomorú...mert matekból nem vagyok elég jó,a kettes alig lett meg érettségin,törin örültem a 3-asnak,nagyon rosszul megy a tanulása,irodalom 4-es lett,de ennél jobbat nem is tudnék,angol 4-esnél sem..akkor maradt a biológia..az 3-as,csak hát ahhoz 5-ösre kellene megcsinálnom,és akkor is csak kb.17 ponttal lenne több,csak hát így is örültem a 3-asnak,mert ramatyul megy a biosz..na ezzel megint nem jutottam sehová sem...de azért köszönöm a választ!Örülök,hogy írt valaki.
2014. okt. 24. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
A nyelv és irodalom nem haszontalan. Ha az tetszik azt tanuld. Keserves dolog, olyannal foglalkozni, amit nem a szívedből szeretsz. Nem az számít, hogy "rosszakat mondanak". Az irodalom mellé pedig egy idegen nyelv kell, magas szinten, tehát ha valahová bejutsz magyarra párhuzamosan intenzíven egy nyelvet is kell tanulni.
2014. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is FOKSZRA járok idén kezdtem bár én tudtam, hogy engem mi érdekel. HA ezt elvégzem akkor van esélyem továbbmenni, bár ahhoz kevés pontom van jelenleg. De beszámítanak jó pár tantárgyat. :D A nyelvvizsga asszem beleszámít szóval ha lenne akkor +24 pont. :D De így, hogy nincs kár ezen aggódni. :D A fő kérdés mi az ami érdekel? Ezt magadnak kell tudni.
2014. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 Igen,de az a gond,hogy oda sokkal több pont kell,mint ami nekem van.=/ Különben nem lenne rossz.Kösz a választ.
2014. okt. 24. 20:33
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm,és fontos kérdést tettél fel,még mindig hadilábon állok ezzel a dologgal.hogy lehet csak úgy eldönteni,hogy mi érdekel?:)
2014. okt. 24. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni kell, rá kell feküdni és tanulni, ha egyetemre mész akkor úgy is meg kell szoknod. Én 2 éve 28%-os matek érettségit írtam, idén 94%-os lett, rengeteget tanultam. Most mérnöki szakra járok, de a fontos az, hogy nem csak az érettségim lett jobb, hanem a matek képességeim is javultak. Sokkal könnyebben értem meg a feladatokat és egyenlőre magántanár sem kellett.
2014. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Akkor örülj magadnak okos Tóni ! én szenvedések árán is csak kettes matekot tudtam elérni.:/
2014. nov. 2. 22:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező egy nagyon kedves/normális és biztató #8-as válaszára miért szólsz be?
2014. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!