Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Találtam női hiányszakmát,...

Találtam női hiányszakmát, szabónőt, ugye amiért fizetnének. Divattervező szeretnék lenni. Az első lépés nem a szabónő? Vagy az varrónő? Eligazítotok légyszi?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Tudtommal a divattervezéshez az első lépés, hogy divattervezést tanulsz.
2014. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért hiányszakma, mert nem lehet belőle megélni. Ezzel jobb ha tisztában vagy.

Egyébként a divattervezők rajzolnak, nem varrnak.

2014. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem azért hiányszakma, mert nem lehet belőle megélni, hanem azért, mert a fiatalok olyan munkát szeretnének, ahol nem kell dolgozni. Több informatikus van, mint kőműves, az is hiányszakma pedig jól meg lehet belőle élni.

Nekem mindenki azt mondja, hogy legyek divattervező, mert jó a fantáziám és a kézügyességem, és hogy előbb varrónőnek kell menni, hogy tovább menjek divattervezőnek. Akkor most a szabónő, meg a varrónű, az nem ugyan az?

De csak segíteni akartatok. Köszi azért, még írhattok!

2014. okt. 25. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már megmondták, hogy először divattervezőire( /textiltervezőire) kell menni! Hidd el nekem is az a legnagyobb álmom, hogy az legyek, már 9 éves korom óta ruhákat tervezek, és mindenki csak ámul- bámul, hogy milyen jók!De abban igazuk van, hogy nem lehet vele elhelyezkedni/ munkát találni :(
2014. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A MOME-n van divat- és textil tervezés. Bár oda éveket kell néha próbálkozni hogy bejuss
2014. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"mert a fiatalok olyan munkát szeretnének, ahol nem kell dolgozni"

Tudnék vmi nagyon csúnyát írni erre a mondatra, de sajnos fennragadna a trágárszűrőn. Í

2014. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na jól elküldte véletlen. Szóval most csak annyit írok, hogy nem dolgozni nem akarnak a fiatalok, hanem FIZIKAI MUNKÁT VÉGEZNI és az egészen más. Szerinted egy informatikus egész nap a farkát markolássza és dől a lé, vagy mi? Komolyan hülyét kapok az olyan emberektől, aki szerint, ha valaki nem gályázik 45 fokban délben az utcán, az már nem is dolgozik. Vááá de ideges lettem.

Kérdésre reagálva: van egy barátnőm, akinek minden vágya, hogy divattervező legyen. Most épp varró tanfolyamot végez, ebből is több van, vmi csak kezdőknek, vmi már erre ráépül. És utána szeretne jelentkezni fősulira, van divattervező vagy textiltervező vagy milyen szak, előttem már egy válaszoló mintha írta is volna. Én személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy egy divattervező általában tud is bánni a tűvel, cérnával.

2014. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem azért hiányszakma, mert nem lehet belőle megélni, hanem azért, mert a fiatalok olyan munkát szeretnének, ahol nem kell dolgozni."


20-30 éve varrónőként dolgozó emberek hagyják ott a szakmát,mert már nem lehet belőle megélni. Ennyit erről.

2014. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, anyum varrónőként végzet anno, most takarít.

Divattervezőhöz kapcsolatok kellenek és kreativitás, önmagában ebből megélni nehéz, Magyarországon meg lehetetlen.

2014. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok, miért kell így beszélni velem?

akkor fizikai munkát nem akarnak végezni, amikor azt mondtam munka arra gondoltam köszi

2014. okt. 29. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!