Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önállóan fel lehet készülni...

Önállóan fel lehet készülni emelt/közép szintű kémia érettségire szerintetek?

Figyelt kérdés

Igazából ez a rész csak a kísérletekre vonatkozik.. Nincs kémia órám, de kémiából megyek érdettségizni. Még nem döntöttem el, hogy emelt vagy közép szint, mert igazából "mindegy", a szak ahova megyek nem követeli meg az emelt szintű tudást, nem használunk ott annyi kémiát, de kell matek mellé még egy tárgy. És kísérletekből hogy készüljek fel? Mármint azokból, amiket meg kell csinálni, mert nincs órám és nem tudom őket "begyakorolni".

És mi történik akkor, ha nem sikerül érettségin a kísérletem? Nem egyszer előfordult a volt kémia tanárommal, hogy NEM SIKERÜLT neki szinte egyik kísérlet sem rendesen....



2014. okt. 26. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A kísérlet a legegyszerűbb része az egésznek. Egyik sem bonyolult, ha elméletben tudod, menni fog. Van az Eltén egy ilyen kísérletezős előkészítő, 2 nap az egész:

[link]

Ez neked tökéletes. Előtte elküldik kidolgozva a kísérleteket, pontosan leírják, hogy mit kell csinálni, mit vársz a kísérlettől. Mindegyiket megcsinálhatod ott. Tavaly voltam, nekem megérte, mert előtte laborhoz nem volt szerencsém, fogalmam sem volt, hogy mit hogyan kell.


Igazából a nehéz része szerintem a kémiának az, hogy tudsz -e számolni, vagy sem. Ehhez szokták tanár segítségét kérni, mert ha nem vagy jó belőle, önállóan szinte lehetetlen megérteni.

2014. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, csak az emelt érettséginél játszik a kísérlet és a számolás is (a számolásban biztos vagyok, az a középszintű feladatlapon választható, emelten viszont 40-50 százalék számolós), tehát akkor célszerűbb inkább a közepet választanod.

Amúgy ha elmagyarázod, hogy minek kell lejátszódnia, felírod reakcióegyenlettel, és látszik, hogy érted, mit hogyan kell csinálni a laborban, megkapod rendesen a pontokat, nem az a lényeg, hogy éppen sikerül-e vagy sem.

Faktotok nincs? Mert mi egy féléven át csak a kísérleteket fogjuk venni, mivel fontos része az érettséginek.

2014. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!