Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Integrál pszichológia szak az...

Integrál pszichológia szak az Integrál Akadémiánál. Ez egyenértékű az egyetemi BA pszichológia szakkal?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

NEM!!!

Ez csak egy felnőtt képző intézmény. Semmi köze a felsőoktatáshoz. Biztos érdekes, az integrál pszichológia amit itt oktatnak, de ettől nem hogy diplomád, de még egy okj papírod sem lesz hogy tanultál. (azt legalább elismerik mint hivatalos szakképzettsége)

Szóval tanfolyam, semmi több.

2014. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Pszichológiai végzettséget KIZÁRÓLAG egyetemi képzés keretein belül kaphatsz ma itthon. Bármi más csak lehúzás, átverés, tehát semmi értelme.
2014. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! De akkor mégis mire jó ez a képzés?:) Csak "hobbiból" végzik el az emberek, puszta érdeklődésből?
2014. okt. 29. 18:48
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem inkább amiatt végzik el, mert nincsenek megfelelően tájékoztatva arról, mennyire nem tudnak vele mit kezdeni. Egy ilyen képzésnél az is sokkal hasznosabb, ha az ember hobbiból találomra elolvas néhány pszichológiai tankönyvet. :)
2014. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

"De akkor mégis mire jó ez a képzés?"

Hobbi a diáknak, mert érdekes izgalmas témákról hallgathat órákat. Ha megfigyeled a honlapot akkor a megszerezhető végzettségről egy árva szó sincs kint! (na nem véletlenül)

Viszont van egy rovat akkreditáció, ide másolom a lényeget:

"Képzésünk 2011. szeptemberében megkapta az akkreditációt a Felnőttképzési Akkreditáló Testülettől. Programakkreditációs lajstromszámunk: PL-5973."

Ez igen beszédes mondat, annyit tesz, hogy mint programot lajstromba vett a hatóság. Figyelem programot!!! Még csak nem is szakképzést!!

Szóval lehet hogy jól megtanít dolgokat és tudni fogod,de papírod nem lesz róla. Ez az iskola fenntartójának jó, mert borsos összeget kérnek félévente,kihasználva hogy az elmúlt 10-20 évben mekkora igény és érdeklődés van a pszichológus pálya iránt. Maga módján, akkor lenne korrekt ha feltüntetné, hogy semmilyen végzettséget és szakképzettséget nem az a képzés elvégzése.

2014. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Igen, ha tetszik, hobbiból, vagy azért, mert egészen más aspektusból tanítja a pszichológiát, mint az egyetemen. Én még nem találkoztam olyannal, aki a papírért ment oda. A felvételi beszélgetésen ezt tisztázzák.
2014. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Greta_Garbo válasza:
62%

"Az Integrál Akadémia fő képzése a három éves akkreditált integrál pszichológia képzés (Programakkreditációs lajstromszám: PL-5973), a továbbiakban IP képzés. A három év egy szisztematikusan felépített, jól szervezett kiképző folyamat, melynek a végén a résztvevő integrál tanácsadó végzettséget kap.

A kurzus végére a résztvevőnek átfogó elméleti tudása van az integrál szemléletről, a pszichológia és a spiritualitás gyakorlatban is alkalmazható elméleteiről, továbbá gyakorlati tudása és képessége van az integrál szemléletű tanácsadói szintű terápiás munkára."

2015. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Több oka van hogy odamegy valaki:

-áttekintést kap a legtöbb spirituális hagyományról és a hivatalos pszichológirálól is (ezért "Integrál").

-segít a saját önismereti útján.

-meglévő munkájában használja a megszerzett tudást, hogy jobban tudjon segítsen az ügyfeleinek.

-fő vagy mellékállásban másoknak tudjon segíteni. Ha eddig is ezzel foglalkozott, akkor ez újabb ismereteket ad neki.

2019. jan. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia. Én pszichológia egyetemre járok, nagyon sok integrálos van az évfolyamon, akik elvégezték az integrál pszichológiát és kivétel nélkül mindenki nagyon pozitívan nyilatkozik róla. Csak a papírért utaznak rá az egyetemre. Hivatalosan nem egyenértékű az integrál az egyetemmel, tudásban viszont ad annyit, mint az alapszak. Sőt még többet, mert rendkívül nagyon rámegy a fejlődésre, gyakorlatban mutatja be azokat a módszerspecifikus képzéseket, amelyekkel a gyakorlott pszichológusok dolgoznak. Integrál hallgatóként kötelező részt venni az önismereti csoportokban, ezzel fejlesztenek, szűrik ki a patológiás eseteket valamint ráznak gatyába, hogy szokja az ember miről is szól ez a szakma és hogyan működik. Inkább nem mondok véleményt ne rontsam az egyetemek hírnevét, de a jó szakembert nem az egyetemen képzik. Aki jó pszichológus, az elvégzett egy integrált vagy valahol tovább képezte magát... inkább külföldön aztán behozta a modern szemléletet és oktatja. Egyébként az integrál tanusítványt ad, amivel lehetsz mentor vagy önismereti tanácsadó. Állami szférában nagyon nem lehet vele elhelyezkedni, talán itt ott ambulanciákon mentorként. De mondjak valamit? Nem is érdemes. Öt (5!) kínkeserves év egyetem után és legalább 3 milla után, amibe került kapsz majd 170.000 forint fizetést a nevelési tanácsadóba :-) és miért kínkeserves? Mert a pszichológia tudományos. Statisztikával mérik a dolgokat, mindent protokoll szerint kell kezelni és vezetni, pedig a tudomány olyan mély szintre sose fog lejutni, hogy komolyan segítsen valakin :-) szóval én azt mondom nem jársz rosszabbul az integrál akadémiával, mint egy diplomát adó felsőoktatási intézménnyel. Attól függ mi az, ami érdekel, tudományosan akarod csinálni, vagy csak az önismereti része érdekel... Ha tudományosság kell menj egyetemre, ha annyira nem, hanem önismeretet szeretnél vagy emberekkel foglalkozni, segíteni őket, arra mindenképp jó az integrál.

Egyébként csak itthon nem engedik az integrál pszichológiát, hogy integrál pszichológus végzettséget adjon, külföldön az Certified Integral Therapist végzettséget ad, a képzésében pedig benne van minden, ami a pszichológia szakmához szükséges. Csakhát ez Mo! :D

Sok sikert!

2019. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
79%
Utolsó nagyon tanulságos volt, nem értem miért lett lepontozva... Én köszönöm, hogy leírtad, szerintem nagyon hasznos infó volt!
2019. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!