Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen keményen kell BME...

Milyen keményen kell BME mérnökinfón a fizika?

Figyelt kérdés

7-11. osztályban tanultam középszinten. Kedveltem is, jól is ment, csak az utolsó 1-1,5 évben már kiszorították más tárgyak... Sosem mozgatott meg annyira, hogy elgondolkozzak bármilyen, fizikára építő pályán. Ráadásul a középszintű tudásom is elillant ez idő alatt (bár ezt szükség esetén fel tudom frissíteni). Emelt matek, infó gördülékenyen megy és valószínűleg a fizika is menne, ha arra szánnám magam, csak nem feltétlenül foglalkoznék vele sokat egyetemi szinten, prioritásként (főleg a gyakorlati, méregetős-jegyzőkönyves része nem tetszik).

Az érdekel, hogy mennyiségileg, nehézségileg milyen a tárgy a szakon? Egy olyan helyzetű embernek, mint én, mennyire ajánlanátok a szakot a fizika szempontjából vagy sem? Esetleg van olyan, aki hasonló cipőben járt felvételi előtt és be tud számolni a fejleményekről?



2014. okt. 30. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon keményen, ez is egy enyhébb szórótárgy. De a középiskolás alapok sokáig elegek.
2014. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 félév van belőle, csupa elmélet és számítási példa megoldás.. Laboros, köpenyes, jegyzőkönyves változat nincs mérnök infón.

Megtanulható, de rá kell feküdni, ugyanis hamarabb jön elő egy két matematikai fogalom, minthogy még Analízisből oktatnák azt.

Ha nem Dr. Orosz László tartja, akkor vannak a fizikánál nehezebb tárgyak is BME mérnök infón. Ha meg ő tartja, akkor peched van.

2014. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mérnökinfón már nem tanít Dr. Orosz László.

[link]

Lehet sok ember megkönnyebbült.

2014. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó hülye vagyok... Első félévben nem tanít, de másodikban meg lehet kapni, még mindig... Sok diák örömére. Mondjuk nagy koponya.
2014. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!