Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sok választ szeretnék! A...

Sok választ szeretnék! A segítségetekre van szükségem. Totál tanácstalan vagyok, és nagyon sürget az idő! (kérdőjel? ) Továbbtanulás.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nem tudok dönteni... nagyon humán beállítottságú ember vagyok, a magyart, törit és a nyelveket imádom. Két továbbtanulási lehetőség jött fel: a jog és az anglisztika. Tudom, sokan mondják, hogy mindkettő halott ötlet, de ilyen érdeklődési körrel nem sok másra lennék jó. Kiváló tanuló vagyok, és gyorsan tanulok nyelveket is.


Szerintetek melyik lenne a jobb döntés? Jog + 3 nyelv felsőfokon (angol, német, francia) Vagy anglisztika + egy másik nyelv tolmács + fordító?



2014. okt. 31. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jog + 3 nyelv felsőfokon.

Bárki bármit mond ne hallgassál rá, nagyon kelendő leszel.

Nemzetközi joggal foglalkozó ügyvédi irodáshoz azonnal felvesznek, aki szaknyelvet képes 3!! nyelven fordítani.

Ez egy hatalmas butaság, hogy jogászként nem lehet elhelyezkedni, dehogynem Csak egy közepes diploma egy sima angol nyelvvizsgával (amit már el is felejtett az illető szinte) kevés mára. De ahogy te tervezed, azzal azonnal van állás.

2014. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon örültem a válaszodnak! Én is így gondolom. :) Ment a zöld kéz!
2014. nov. 1. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A jogot ajánlanám neked. Sokan mondják, hogy tömegszak, de butaság. Kivetítették nekünk , hogy 25.000 embert kérdeztek meg abból 6% volt a jogász munkanélküliség. :)

Nagyon jó, ha van nyelvérzéked.

Most kezdtem a jogot a Debreceni Egyetemen. Még nem vagyok annyira benne a dolgokban, de ha kérdésed van írj bátran privátban! :)

2 héttel ezelőtt bejött hozzánk egy ügyvéd és mesélt az ügyészi szakmáról... Nehéz a bekerülés, de kezdőként 350.000 forintot keresel ha megvan a szakdiplomád. :)

Én ezt szeretném elérni, aztán pedig nemzetközi jog angol nyelven szakon tanulni (2 féléves). Az előző hozzászóló teljesen igazat beszélt.

Kitartás és minden jó lesz! :)


Első éves jogásztanhallgató

2014. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!! :) És sok sikert!
2014. nov. 3. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!