Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egyedül hogyan...

Szerintetek egyedül hogyan tudom ezt megoldani? És lehetek még gazdag és sikeres?

Figyelt kérdés

Tehát 20éves fiatal férfi vagyok.Jelenleg egy árva 8általános iskolai végzettségel rendelkezem ami saját hibámból elkövetett butaságaim miatt van így,de ezen változtatni szeretnék és fogok is.

Tehát a terveim a következőek lennének

1 beiratkozni egy esti suliba ahol leérettségizni és érettségi bizonyítványt szerezni.

2. Nyelvizsgát tenni angolból legalább.

3. Szakmát tanulni amire szűkség lesz a közeljövőben jol fizet és karriert plusz biztos anyagi hátteret tudok építeni magamnak belőle.


Nos van egy olyan bökkenő hogy a szüleimmel lakom együtt egy Pest megyei kisvárosban Maglódon.Szüleim közül anyukám az aki támogat támogatna engem abban hogy tanuljak,de viszont mivel nem rendelkezik nagy keresettel mert rokkant nyugdíjjas sajnos a betegsége miatt így anyagilag nem számíthatok rá.Apukám ő egy másik eset mert ő mindenáron azt szeretné hogy dolgozzak és ne legyen semmiféle szakképzésem és ne érjek el semmit az életben.

Nos nem tudom hogyan tudnék ehhez a terveimhez pénzt anyagi hátteret megteremteni,mivel 20éves vagyok így nem szeretném ezt az egész iskola dolgot halogatni mert idősebben nehezebben lesz karrierem.

Lenne egy ötletem nem tudom hogy jó e maga az ötlet.

Van egy iskola ami 1éves suli videóformájában osztályozó vizsgákkal együtt le lehet tenni az érettségit 1év alatt,viszont ez egyben 350ezer részletekben 35ezer havonta. Most arra gondoltam hogy valahol elkezdeni dolgozni aztán összerakni a sulira egyben a pénzt vagy legalább is valamennyit a többit részletben.

Aztán még ott van a nagy kérdés hogy milyen szakma. Ugyebár kvázi sok minden érdekel. Pl vendéglátás, azon belül pincér vendéglátó üzletvezető, Pénzügyi számvitel ügyintéző, banki szakügyintéző, szinészkedés(bár ezzel lehet hogy késve vagyok már ) Divattervezés kicsit furán hangzik egy férfitől. számítástechnika,Rendészet azon belül rendőr, bűnügyi nyomozó,, ezek azok amik így első sorban érdekelnének. Szeretek még Dj.s kedni amiben jó vagyok hiszen összeraktam egy pár jó mixet de ehhez sok pénz kell szintúgy. Aztán kitudja lehet hogyha valaki ír valamilyen szakmát és jobban utána nézek ennek elkezd érdekelni.

Tehát a lényeg hogy tényleg komolyan gondolom ezt az egészet.Mert egy 8általánossal semmit ismétlem semmit nem érek azzal nem fogok elérni semmit az életben és mivel még csak 20éves vagyok így reméljük nem vagyok vele elkésve,

Komoly őszinte válaszokat várnék.


2014. nov. 2. 01:14
 1/3 Brigi198 válasza:

Ezt olvasva látom benned a lendületet és az energiát,ami az alapja a megvalósitásnak.Nem hinném,hogy el lennél késve,sőt,véleményem szerint még időben döbbentél rá olyan dolgokra,amikre mások 50-60 évesen,mikor már nem,hogy nem tudnak,nincs is értelme változtatni.Habár azt mondják,sosem késő...Mindenképpen kezdetben nézegesd az iskolákat az interneten és vegyél részt valamilyen online oktatáson,ha kezdetben angol akkor már az is haladás.Mivel engem is rengeteg dolog érdelek,és fogalmam sincs miben fogok kibontakozni a jövőben(még gimnazista)megértelek a kételyeid miatt,de az sose tartson vissza semmiben,hogy nem tudod biztosra,hogy te most mérnők vagy zenész akarsz lenni.Lehet,hogy ez a két dolog nem is zárja ki egymást.Mivel látom,hogy ez a kiirásod ma hajnalban került nyilvánosságra,egész este ez a kérdés foglalkoztatott.Higgadj le és vegyél egy nagy lélegzetet.Találd meg magad,hogy megtalálhassanak!Vonatkozik ez a tanulásra és a jövődre is egyaránt.Igen a 8 általános nem sok,de nem is semmi.Ne gondold,hogy te kevesebb lennél,mint aki egyetemet végzett..Sőt...lebegjen ez a szemed elött,hogy te is lehetsz egy igen tanult ember,ha nem hagy el a remény;)

Ha bármi kérdésed lenne(bár hozzáteszem,ezeket nem tapasztalatból mondom,csak megláttam a kérdésedet és leirtam a gondolataimat ezzel kapcsolatban),akkor ne habozz irni szivesen segitek:)

Sok sikert a jövődben!

2014. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azzal hogy apukád mit akar nem kell törődni, mert nem az ő élete, hanem a tied. Keress olyan esti középiskolát ami ingyenes, vagy minimális a fizetnivaló.

Eleve nem értem miért nem a budakalászi Gimi Maglódi tagintézményébe iratkoztál akarsz beiratkozni.

Állami fenntartású intézmény. Az hogy nincs ilyen gyorsított képzésük azzal nem kell foglalkozni. Türelem, gondolom valami dolgozol (vagy fogsz),helyben van nem kell utazni és ingyenes. Más is 4 év alatt érettségizik le. Az életben összesen 6 év lemaradásod van, az semmi. Szóval én az anyagilag kiszámítható normális ütemű biztos dolgot választanám, és nem kapkodnék a helyedben, meg vállalnék olyat anyagilag amit lehet hogy pénz miatt nem tudsz teljesíteni, nem a képesség és tudás miatt. Az idő gyorsan eltelik. Ebbe meg tényleg nem szólhatnak bele, hogy helyben ingyen suliba jársz.

2014. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig kapott válaszokat.És a Budakalász Gimnáziumba a holnapi napon elmegyek és be is iratkozom találtam pl egy tagintézményt a Rákoshegyi kirendeltségüknél. Az első hozzászólónak igaza van abban hogy Lendületes vagyok és ezt kiegészíteném azzal hogy motívált határozott személyiség.
2014. nov. 2. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!