Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs életcélom. Nem tudom mi...

Nincs életcélom. Nem tudom mi legyek?

Figyelt kérdés
A jegyeim nagyon megoszlóak mert Matekból felmentésem van (Nagyon nem ment még általánosban) Irodalomból és Nyelvtanból 3as és 2-es közt vagyok. Töri és Földrajz nagyon megy mind a kettő 5-ős, a Biológia 3-4 között, az angol 5-ös. Jövőre érettségizek és nem tudom mit tegyek utána...Már megfordult a fejemben az is hogy Rendőrként Katonaként vagy Informatikusként tanulok tovább, az első kettőt szívesen csinálnám kevés pénzért, viszont nem akarok informatikus lenni. De tényleg nem tudom mi legyek. A térképhez nagyon értek, de azzal semmire nem megyek... Igaz?

2014. nov. 3. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Az infót hanyagold végleg, mert ahhoz kis túlzással több matematika kell, mint egy tisztességes gazdasági szakhoz. Esetleg jogi pálya a történelem miatt? A földrajz sajnos olyan szak, hogy bár szükség van olyan emberekre, akik értenek hozzá, de nem sokra. Esetleg nézegess még agrár szakokat, van köztük olyan, ami inkább földrajzos, mint biológiás, de matekot és biológiát és mindenképpen tanítanak ott.
2014. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrként Katonaként"

Ha van kedved hozzá, miért ne?

Kétlem hogy a matek oly fontos lenne.

Érdeklődj a megfelelő intézményben.

Azért ők sem keresnek oly keveset.

A fontos az, hogy legyen célod!

2014. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jogi pálya? Gondolkoztam már azon hogy ügyvéd legyek.
2014. nov. 3. 21:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogra nagyon húzósak a ponthatárok, reálisan nézve ilyen jegyekkel nehezen fog menni.
2014. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érettségije jól sikerül még bármi megeshet :)
2014. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha olvasod még egyáltalán...

Ha nagyon szereted a Törit-Föcit, felvételizhetsz tanárképzöre, de nagyon nehéz, és alulfizetett pálya a pedagógusi.Saját házról kb. ne is álmodj abból a pénzből.

A honvédségtől, aki tud, még időben, fiatalon leszerelt. A rendőrségnél is jóformán ugyan ez a helyzet, már nincs korkedvezmény.

Ha felmentettek matekból, gondolom diszkalkulia miatt tették. A felsőoktatásban kivéve a bölcsész kart, és pár használhatatlan szakot, mint pl. szociál-pedagógus,kommunikáció, mindenhova kell matek.

A helyedben az angolt, és a németet erőltetném. Azután pedig az idegenforgalom felé venném az irányt. Na persze nem főiskolára, mert ott is kemény a matek...

Ma, és még néhány évig így lesz, két beszélt idegen nyelvvel, és egy alkalmazható, akár kétkezi szakmával nagyon jól el lehet boldogulni itthon is.Főleg Bp.-n, és környékén.

2014. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, oké sok idő eltelt.

Katona, rendőr nem lehetek, informatikus nem lehetek. De a töri+földrajz+angol nagyon megy és ezekkel nem sokra megyek. Tanárnak nem vesznek fel matek érettségi nélkül tehát nem kértem hogy diszkalkuliás legyek, de ezt kaptam...........

2015. nov. 6. 14:36
 8/12 Satsuky Hironoshy válasza:
Ha még olvasod, érdekelne, hogy minek mentél végül?
2016. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia! Engem is érdekelne hogy mi történt :)
2018. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
😀Na mi lettél?
2021. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!