Mennyi befolyásolja egy középiskolai tankönyvlista összeállítását az hogyha az adott iskola vallásos szellemiségű?

Figyelt kérdés

nem provokatív kérdésnek szánom!

én vallásos iskolába járok, és megfigyeltem hogy például az irodalom könyvbe nagyon sok vers elemzésében megjelenik Isten és a Biblia; amit én ha olvasom a verset egyáltalán nem látok bele és neten sem olvasok ilyen elemzéseket. ott vannak még a nyelvkönyvek azokban is nekem olyan fura, hogy nagyon sok vallásos ünnepet feltüntetnek egy adott résznél például francia könyvembe le van írva Mária mennybe vételének ünnepe. Nyelvtan könyvbe is nagyon sok példa vallásos jellegű.

A kérdésem csak az lenne, hogy netán direkt ilyen tankönyveket válogatnak a tankönyvlistára amiben több a "vallásos infó"? Komolyan nem provokatív kérdésnek szánom, szóval nem szeretném hogyha a válaszok hitvitákká fajulnának el. Én ezt figyeltem meg, lehet ez pusztán véletlen, és amúgy nincs nagy bajom ezzel.

Szerintetek van valami kapcsolat a két dolog között?



2014. nov. 6. 19:09
 1/3 A kérdező kommentje:
mennyire*
2014. nov. 6. 19:12
 2/3 anonim ***** válasza:

"A kérdésem csak az lenne, hogy netán direkt ilyen tankönyveket válogatnak a tankönyvlistára amiben több a "vallásos infó"? "

IGEN

2014. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 I.B.T. válasza:
Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, hogy a vallási iskolában vallással kapcsolatos dolgokról tanulsz:D
2014. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!