Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetemre 32 évesen,...

Jogi egyetemre 32 évesen, levelező tagozatra érdemes-e jelentkezni?

Figyelt kérdés
Kiegészítésként annyi, hogy egy 7 éves kisfiú anyukája vagyok. Régi vágyam, hogy elvégezzem a jogi egyetemet, de az élet máshova sodort. Gyerekek közelében dolgoztam, ám sajnos másodszülött babánkat elveszítettük és a fájdalom miatt nem tudok visszamenni a régi munkahelyemre dolgozni. Úgy érzem, más területre kell lépnem, ami elvonja a figyelmem arról, ami velünk történt. Pár hónapja gondolkozom azon, mi lenne, ha ennyi idős fejjel megpróbálnám megvalósítani a régi álmom, s belevágnék a jogi tanulmányokba. Sokan lebeszélnek, a család biztat. Tapasztalt hallgatóktól, végzett szakemberektől és bárkitől, aki érintett kérdezném: van értelme? Felsőfokú angol tudás mellett lesz esélyem valaha elhelyezkednem jogász végzettséggel? Egyáltalán mekkora áldozatot követel az előttem álló 5 év gyerek, család, munka mellett? Keresztfélévben KRE-ÁJK-ra érdemes beadnom a jelentkezést vagy inkább várjak szeptemberig az ELTE jogra? Bármilyen hasznos tanácsot örömmel fogadok. Köszönöm!

#tanulás #jogász #levelező #jogi egyetem #pályamódosítás 32évesen
2014. nov. 7. 14:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A terv az, hogy szorgalmi időszakban hétköznap tanulok 2-3 óràt, hétvégén is, amennyi belefér, vizsgaidőszakban pedig szintén hétköznap érnék rà jobban. 5 évig ez elég feszített tempónak tűnik, de a pedagógus pàlya elhagyàsa a cél. A mérleg arra az oldalra billen, hogy belevàgok...ha màr rajtam kívül annyi embernek sikerült.:) A lendület miatt jó lenne a Kàroli a keresztfélévben, de ha azzal nehezebb elhelyezkedni, akkor lehet, hogy vàrok szeptemberig. Na, ennek még utànajàrok.;)
2014. nov. 9. 10:48
 12/19 anonim ***** válasza:

Örülök ha a folytatás mellett döntöttél..

Vizsgaidőszakban való tanulási mennyiség úgyis igazodni fog az anyag mennyiséghez.

Szerintem a KRE is jó, semmi probléma vele.

Viszont régebben érettségiztél, követelmény az emelet érettségi a felvételi eljárás során jogász szakra. Van-e emelt érettségid mert előre gondolkoztál? (létezik jogász szakra diploma alapján való pontszámítási mód is, de tudtommal csak jogi területen szerzett alapszakos diploma alapján számolnak pontokat, egyéb diploma nem megfelelő)

2014. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Angolból tettem emelt érettségit pàr éve, mert a jogi egyetem elkezdését fontolgatom egy ideje. Gondoltam legyen meg, aztàn lesz ami lesz. Nem vacakolok, beadom Kàrolira, s ha indul keresztfélévben, nekivàgok. Próbàlom magam elé képzelni, hogy 37 évesen (ha minden jól megy), milyen büszke leszek magamra.;) Köszönöm a bàtorítàst!
2014. nov. 9. 11:43
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert,és hajrá, menni fog az egyetem.
2014. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia, azóta mi lett Veled? Végül elkezdted az egyetemet? Írj ha van időd milyen, kiváncsi vagyok :)
2016. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Szia, engem is érdekelnének a fejlemények. :)
2017. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is érdekelne, hogyan alakult az életed! :-)
2019. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szia remélem sikerült 😉☺️
2020. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Egyébként engem is érdekelne hogy sikerült-e. Mi lett végül? Őszintén remélem hogy sikerült.😉🙂
2022. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!