Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra járni...

Pszichológia szakra járni mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves vagyok és pszichológia szakon szeretnék tanulni, teljesen elköteleztem magamat ebbe az irányba. Az érettségim szín 3-as lett, akkor még nem tudtam mit akarok kezdeni az életemmel, okj-s szakmám van, de az is logisztikai ügyintéző. Fizetős rendszerben, mennyibe kerül főiskolán pszichológiát tanulni? Anyagilag jól állok, mindent előteremtettem már magamnak, amire szükségem volt, de másra vágyom, a pénz már nem elég, szeretnék a pszichológiának élni, segíteni az embereknek. Továbbá, lehetséges ez bármelyik főiskolán, vagy csak adott intézményeben? Olyan főiskolára szeretnék járni, ahol a gyakorlatra fektetnek nagyobb hangsúlyt.

2014. nov. 16. 11:36
 1/5 szabad név? ***** válasza:
100%
A felvi.hu utánatudsz nézni, minden kérdésedre megkapod a választ. Én úgy tudom,hogy pszichológia szakra a legalacsonyabb ponthatár is 410 felett van. Ahhoz a 3-as érettségi kevés , de levelezőn talán alacsonyabbak a ponthatárok, bár az sosem egyenértékű a nappali oktatással. Azért sok sikert.
2014. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szabad név? ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva; ha nem államilag finanszírozottra kerülsz akkor kb.230-260e Ft/félév, ez intézményenként változó.
2014. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy pontok alapján nem jutnék be. Sajnos elhitették velem, mint minden emberrel középiskolában, például ha az egri csillagokat nem szereted olvas, akkor nincs is mit kiolvasnod, nincs keresnivalód a továbbtanulásban, hülye vagy... Ráadásul volt pszichológia szakóránk is, ahol teljesen fa*zságokat tanítottak, nem csoda hogy nem kelti fel az ember figyelmét és elhiszi, hogy a tanulás a stréberek asztala... Lényeg a lényeg, 6 félév van ha jól tudom, jó drága lesz. A felvin utánanéztem már, bár témában érdemlegeset nem találtam, köszönöm a választ :)
2014. nov. 16. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Közel sem 6 félév. 6 félév az alapképzés, ez tény, de ezzel még semmire sem mentél :) Ha el akarsz odáig jutni, hogy segíts embereknek, akkor még kell csinálod 2 év mestert és utána extra képzéseket
2014. nov. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először szerintem annak nézz utána, mi az újraérettségizés menete. Neked szinte biztos, hogy több tárgyból is szükséged lesz rá, ha be akarsz jutni. Az országban 6 egyetemen van pszichológia BA, ezek a következők: Károli, ELTE, Pázmány, Pécs, Szeged, Debrecen.

A budapestiekről és a pécsiről tudok infokat, ezekre nem panaszkodnak az ottani hallgatók. Én az ELTE-re járok, itt az elmélet van előtérbe helyezve, szóval neked ezt nem ajánlom. Azt mondják, a Károli a leginkább gyakorlatorientált.


Az előttem lévő pedig nagyon jól mondja, közel sem 6 félév a képzés. Az alapképzéses diploma nem ad pszichológusi végzettséget, csak "viselkedés-elemzőt", amivel lényegében maximum asszisztens lehetsz, de arra meg nem igazán van igény. Ezután van a 2 éves mesterképzés, ami már szakirányú, és ha azzal is végeztél, akkor a területtől függő számú szakirányú továbbképzésre is járnod kell. Ha terapeuta akarsz lenni, akkor talán 2 szakvizsga van a mester után, valamint kb. 200 óra terápiára járás. Igen, ez saját pénzből, saját időből megy mind. Szép szakma, de jól gondold át :)

2014. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!