Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gyógszerészetire...

Szerintetek gyógszerészetire vagy molekuláris bionikára érdemesebb menni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok. Mind a kettő érdekel és minnél több tapasztalatra, véleményre kiváncsi vagyok.

2014. nov. 17. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. M. bionika szerintem inkább mérnöki, mindenre ad rálátást, és egy idő után mindent meg tudsz tanulni. Kimenetel egyelőre PhD, itthon ipar még eléggé fejletlen. Én jövőre végzek, BSc-vel nem is lehet elhelyezkedni, MSc kell hozzá. Aki MSc-n eddig végzett az kb PhD hallgató azóta különböző egyetemeken vagy külföldön.


Személy szerint én szeretem, nekem pont megfelel mert inkább mérnökösebb. Igazából úgy is az számít milyen témákat csinálsz majd, önlab, TDK, szakdolgozat, nyári egyetem, stb...

de ha biztos állást akarsz és jó fizetést, fix karriert akkor menj gyógyszerésznek. Nekem onnan hiányozna a mérnöki vonal, de ez én vagyok :)


Szóval ide csak az jöjjön aki vállalja a kockázatot és tud önállóan tanulni, mert itt nem mélyítenek el semmiben sem. Egyszerűen lehetetlen lenne minden területet belezsúfolni a tantárgyakba. Sok tárgy van amit más specializált szakon 3-4-5 félévig tanítanak, azt itt fél évig fogod, max 2.

Aztán ha részletesen érdekel, akkor beülsz a könyvtárba, olvasod a cikkeket angolul, TDK-zol, keresel szakmai gyakhelyet a témádban és oké leszel :) de semmit nem fognak a szádba rágni. Ezért is szerintem kb 20-30% aki végez MSc-n és 10-15% akiből kutató lesz. Kémiás, bioszos, orvosis része az az orvosi biotech MSc, de az infobio-s MSc-vel is lehet ugyan úgy bármit csinálni, ha magától rákészül az ember. Persze programozni mindig lehet, mert ott nem kell sok speckó dolog, csak leveszel egy könyvet és tanulod, pár hónap alatt át lehet konvertálni magad programozónak.


Szóval ha szereted az önálló tanulást és gondolkozást, sokmindenre rálátást, és kockázatos kimenetelt, akkor bionika, amúgy mindenképp gyógyszerészet.

2014. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg farmakológiai kutatást mint olyat kb megölték itthon. A Richter fejleszt hatóanyagokat is, van részlegük, de relatíve kis cégnek számít és eddig nem sok bejegyzett szerük van.

A régi nagy gyógyszerkutató központokat itthon meg bezárták... Szóval kutatás kb külföldön jelentős.

... de nem csak erre lehet elmenni persze. Engem mondjuk a kutatás érdekelne ott, nem a köszvényes mamák kiszolgálása, meg homeopátiás szarok rásózása az emberekre :D (ugye tudják ők is, hogy placebo és áltudomány van mögötte, mégis jószívvel adják a homeoszarokat)


Persze ezen kívül még sok lehetőség van amúgy a gyógyszerészetben is, mint említettem PhD ott is jó kimenetel.


Ami mondjuk engem érdekel az a regeneratív medicina, implantátumok, neurológiai interfészek, lab on chip, esetleg eldobható analitikai eszközök.

Szerintem a személyre szabott humán terápiák egyre menőbbek lesznek, bár a kismolekulás gyógyszerkutatás kb a végét járja (tényleg csak a legnagyobb gyógyszergyárak külföldi laborjaiban hoznak ki új szereket) a személyre szabott szekvenálással meghatározott spéci kezeléseké a jövő. Konkrétan bemegy a beteg, helyben megszekvenálják a célgéneket, és azalapján kapja a kezelést. Immunkémiai módszerekkel meghatározott nagymolekulás fehérje alapú szerek pl. Ezek becsomagolása nano vagy lipidmembránokba és a célsejthez juttatása. Ezek termeltetése baciban, ez lesz a jövő. Ezt mondjuk szerintem bionikán orvosi biotechel is lehet csinálni, lehet nem szívnám végig vele a brutál kémiát a gyógyszerészen.


... de ismétlem, gógyszerész biztos állás, biztos jövedelem, és ott is lehet specializálódni a fentebb említett tevékenységre. Külföldön pedig részt lehet venni a milliárdos kismolekulás (még) kutatásban, itthon nem valószínű, hogy piacra kerülne mostanában bejegyzett hatóanyag. Meg ezt azért jobban tudják a gyógyszerészek, szóval nyugodtan menj ide, ha ez érdekel :)

2014. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!