Milyen tapasztalat kell ehhez, és hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni, és lassan ki kéne találnom, hogy hová menjek utána: egyetem, fősuli, esetleg OKJ...


Régóta szeretnék egy saját boltot, és már azt is tudom, hogy milyet: egy Update üzletet. 194 kilós voltam, eddig 19 kilót fogytam augusztus óta, és még most sem állt meg a fogyás. Innen jött az ötlet, hogy egy ilyen boltot szeretnék, így amellett, hogy azt csinálom, amit szeretnék, másoknak is segíthetek, adhatok tanácsot, ilyenek.


Ehhez hová menjek továbbtanulni? Elég egy boltvezetői OKJ, vagy menjek főiskolára? Azután hová menjek dolgozni, hogy elég tapasztalatot szerezzek? Vagy utána egyből nyissak üzletet?


Előre is köszönöm a segítséget!

17/L



2014. nov. 18. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem dietetikus lenne kézenfekvő. Egy üzlet nyitásához rengeteg pénz kell. Igazából ahhoz, hogy üzletet nyiss nem kell nagyon végzettség, de nem árt azért, ha értesz az étkezéshez. De nem követelmény, csak rengeteg pénz kell a beindításához.
2014. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az étkezéshez értek annyira hogy tudjam, egy fogyni (esetleg hízni) vágyó vagy a súlyát tartani akaró embernek mit és mennyit kell ennie, tudom, hogy mi viszi fel a vércukrot és mi nem annyira, mi viszi fel gyorsan, mi lassabban (képzelhetitek hány dietetikusnál voltam, hány ilyen témájú könyvet olvastam...), illetve jól ismerem a legtöbb Update terméket, és jól meg tudom tippelni, hogy kinek mi jönne be.


Kb. hány forint kellene egy ilyen üzlet beindításához? (Bekerülés a franchise rendszerbe, árukészlet feltöltése, helyiség bérlése és berendezése, esetleg egy kisegítő.)

2014. nov. 20. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem természetgyógyásznak kellene tanulnod.
2014. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!