Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiből/milyen emberből lesz jó...

Kiből/milyen emberből lesz jó PSZICHOLÓGUS?

Figyelt kérdés

2014. nov. 23. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
olyanból mint én..:D én is az akarok lenni:)
2014. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ehhez belső, született érzék kell. Egy jó pszichológus nem veti bele magát az ember életébe, ne viszi tovább a mindennapjaiba, de azt a pár órát, amit a páciensével tölt, MAXIMÁLISAN vele kell töltse. Nehéz. Empátia, ugyanakkor kellő objektivitás, kommunikációkészség, erős idegzet, spontaneitás és megfontoltság, szociális érzék, mély, lexikális tudás.
2014. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a pszichoterapeuta a pszichológus, rengeteg más területe van a pszichológiának, és ezek közül egyiket sem lehet konkrét személyiségjegyekkel leírni...
2014. nov. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológiát tanulok épp egyetemen, és a tanáraim nagy része valódi pszichológus, úgy értem, hogy nem kutató. Nagyon különbözőnek ismertem meg őket, de nagyra tartom őket, és összességében azt tudnám mondani, hogy nem létezik egy adott "jó" típus. Emberenként változó, kihez milyen szakember passzol. De azért vannak alapvető dolgok, amik nélkül szerintem nem LEHET valaki jó pszichológus. Elengedhetetlen az empátia, tolerancia, hogy tudja uralni az érzelmeit, hogy önkritikus legyen, folyamatosan kutassa és belássa a saját hibáit, próbáljon javítani rajtuk. Legyen nyitott és érdeklődő a páciense felé. Más jegyekben lehetnek nagyon különbözőek is, lehet laza vagy karót nyelt, precíz és szétszórt is, meg sorolhatnám. Mindenkinek más a szimpatikus, és mindenki másnak nyílik meg könnyebben /szívesebben :)
2014. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle jó pszichológus van, mert sokféleképpen lehet jó pszichológusnak lenni. Magának a pszichológiának is sok ága van és ezek nagyon eltérő feladatokat illetve kihívásokat jelentenek.

A jó pszichológus szakértője, tudósa szakmájának, de e mellett mindig nyitott az egyéni ember egyéni problémáira, hiszen nincs két egyforma ember, nincs két egyforma helyzet. A jó pszichológus tehát nagy szakmai műveltsége (naprakész szakirodalmi tájékozottsága) és születetten magas érzelmi és logikai intelligenciája (tehetsége), jó önismerete ellenére szerény, mert tisztában van tudásának korlátaival.


Igazán jó pszichológus az lehet aki nemcsak alkalmazza az ismereteit, hanem kutatja is szakterületét és új ismeretekkel gyarapítja, miközben értelmezi az eléje került eseteket. Az, hogy mennyire eredeti módon, mennyire lényeglátóan képes gondolkodni, az tükröződhet tudományos publikációiban is.

2014. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sütirecept.

Nem elég, hogy kell egy jó alapanyag (pl. azt nem írta le senki, de elég lényeges, hogy egy szakember személyiségszerveződése milyen szinten van, vagyis illene magasan struktúrált és jól működő személyiséggel rendelkezni), de kell egy hozzá passzoló módszer, és egy megfelelő klienskör.

Én a kis hebehurgya, művészi természetemmel nem tudom milyen analitikus lennék pl., de lehet én leszek a művészetterapeuták gyöngye.

2015. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!