Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik karill....

Szerintetek melyik karill. szak lenne a legjobb választás? ME- Egészségügyi Kar Képalkotó diagnosztika vagy az ME- Anyagtudományi Kar ( Anyagmérnök)?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel, bár még szeretnék róluk több mindent megtudni. A két kar világa eléggé eltérő egymástól és nagyon érdekes mind a kettő, legalábbis számomra. A véleményeteket szeretném kérni ,hogy szerintetek melyikkel lehet jobban boldogulni a jövőben? Melyikre jelentkeznétek ti a legszívesebben? Vagy aki valamelyikre jár még, ha nem is Miskolcra annak mi a tapasztalata ezekkel a karokkal, szakokkal?


L/18



2014. nov. 24. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:
* Kar illetve
2014. nov. 24. 22:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyagmérnök ha ez a két opciód.

ME EK-n végeztem bár más szakon. Képalkotó csakis külföldön érvényesül. Sajnos a magyar egészségügy elég konzervatív. Hiába panaszkodnak hogy nincs elég orvos a kompetenciákat teljes egészében megtartják, azaz hiába vagy képalkotó, röntgenbe tudsz csak elhelyezkedni. Ami nem lenne baj, de pont ugyanazt végzed mint aki sima röntgen asszisztens, csak diplomás bérért. Éppen ezért a kolléganőid utálni fognak, mert ahol kevés a pénz, ott marakodnak a beosztottak, és irigykednek a diplomás több fizetésére. Összegezve egy gombot kell nyomogatni, meg leletet gépelni amit az orvos diktál. Semmilyen más kompetenciát nem kapsz ezzel a diplomával. Külföldön egy team elismert tagja a képalkotó, részt vesz a diagnózis felállításában. Egész más a szakma megbecsülése.

Ezért gondolom, hogy anyagmérnökként jobban jársz.

2014. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm : )
2014. nov. 25. 10:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Mint Miskolcon végzett képalkotós hadd egészítsem ki/pontosítsam a választ.


A "csakis külföldön lehet vele érvényesülni" szimplán nem igaz. Már pusztán az alapdiplomával is bekapcsolódhat az ember több helyre, de ha valamilyen Msc-t is csinálsz még egyszerűbb. Pl.én jelenleg 2 helyen is kutatok az Msc-m keretében, több képalkotóssal egyetemben. Nyilván, külföldön jobb fizetés és jobb körülmények is vannak, de ez kb bármelyik egészségügyi szakmára igaz. Szerintem pont nekünk van a legjobb esélyünk az összes egészségügyi szakma közül (orvost/gyógyszerészt leszámítva) az érvényesülésre, mert mi simán bekapcsolódhatunk akár országos, akár nemzetközi szintű kutatásokba.


A "röntgbenbe tudsz csak elhelyezkedni" megint nem igaz ebben formában. az igaz, hogy sokan helyezkednek el pl sebészeti röntgen osztályon, de sokan kezdenek a sugárterápián is, és onnan később CT-re vagy MR-re is kerülnek emberek:


Akiket én ismerek elhelyezkedtek az alábbi osztályokon

-seb. röntgen

-Gyermek röntgen

-CT/MR

-izotóp

-sugárterápia

-mammográfia


kb ennyi a többség meg van egy két kirívó eset. Egyébként pedig a szakmában sokszor megtörténik az hogy valaki "forgóban van" több helyszín között. pl egyik nap neur. röntgen, másik nap neurCT, harmadik nap MR, negyedik seb ct, ötödik, seb röntgen .


A bérfeszültség jelenség is részben igaz, de nagyon helyfüggő, valahol ölik egymást az emberek, valahol fel sem merül a dolog.


A semmilyen más kompetenciát nem kapsz ezzel a végzettséggel is vitatkoznék. Aláírom vannak hiányosságai a képzésnek, de azért ne ássuk már el ennyire a képzést. Ha valaki jól csinálja,jól megtanulta itt az anyagot, néhány hónap alatt (!) nélkülözhetetlenné válhat egy-egy osztályon (a saját osztályomból is tudok erre példát mondani).A megbecsülésünk tényleg nem annyira jó, de ez részben azért van, mert fiatal a szak. Még csomó minden nincs kiforrva, az orvosok egy része sem ismer minket. vannak jogi hiányosságok is (pl kontrasztanyag beadásának a problémája, leletezési jog), de nagyrésze ezeknek megoldható idővel.


Melyikkel jársz jobban? fogalmam sincs, mert ez elég sok mindentől függ, de ismerek egy képalkotós srácot aki, miután elvégezte a képalkotót anyagmérnök MSc-t végzett, szóval a kettő nem zárja ki egymást :)


egy képalkotós

2014. nov. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. nov. 28. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
a leletezés az csak maradjon meg nyugodtan az orvosoknak... már ne is haragudj
2015. márc. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-osnak:


kiefjtenéd bővebben a véleményed? Szerintem te valamit belelátsz abba amit írtam, annak ellenére, hogy nem tudhatod pontosan az én véleményem a kérdéskörről, hiszen csak megemlítettem a problémát, nem fejtettem ki, hogy mire is gondolok pontosan amikor azt írtam, hogy jogi hiányosságok vannak a leletezési jogunk körül.


Egyébként nem képzelem azt, hogy képzettebbek lennénk az orvosoknál, vagy el akarnám venni az orvosok/radiológusok kenyerét. Pontosan, hogy az ő munkájukat akarjuk megkönnyíteni/valamennyi terhet levenni rúluk.

2015. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!