Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha abszolút nem tudom, mi...

Ha abszolút nem tudom, mi akarok lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

A felvi.hu tesztjeit kitöltögettem, de nem segített.

Alapvetően hiányolom egyébként az érdeklődéseket felmérő teszteket, pl. "virágokat szeretem", "szeretek állatokkal foglalkozni", "szeretek számítógépeket szerelni". Rám nem ezek az igazak, csak példákat írtam, hogy ilyesmi kérdésekkel teszt lehetne.


Még gimiben voltam pályaválasztási tanácsadónál, kihozta, hogy minden képességem vagy átlagos vagy átlag alatti. Ezen felül nem segített a dolog....


2014. nov. 25. 21:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Milyen nehéz így elhelyezkedni és mennyit lehet keresni?
2014. nov. 25. 22:35
 12/20 anonim ***** válasza:

elég nehéz és keveset

a gyártósoros meló fémiparhoz kötött

2014. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Van valami, amit akármilyen diplomával el lehet végezni, aránylag emberi és fizet mondjuk legalább nettó 110-120-at? Annál többet nem várok.
2014. nov. 25. 22:45
 14/20 anonim ***** válasza:
97%

Süt belőled az önbizalomhiány. Ezt így nem lehet csinálni, ilyen hozzáállással nem lehet még egy okj-t sem elvégezni.

Az olyanokra,hogy átlagos vagy átlag alatti képességek arra azt mondom anyád. Ki a kr*va anyámhoz viszonyított Eistenhez? Azt kell megtalálnod,hogy te az összes dolog közül mihez értesz a legjobban nem másokhoz képest,magadhoz képest! Mi érdekel? Mi a hobbid? Valamit biztos szeretnél maximum ott lapul a felszín alatt,mert félsz belekezdeni. Eddig mit csináltál? Mert valamit biztosan arról is mesélhetsz :) Nincs valami elképzelésed a tanuláson kivül? Pl nagy családot akarsz? villát ferrarival? ( nyilván ha ingyen lenne mindenki akarná,de most úgy konkrétan megvagy-e nélküle vagy a pénz a legfontosabb?) Külföldre akarsz költözni? Meg ilyenek, miben érzed magad tehetségesnek? Tekints el az egyetemtől és gondolkodj,hogyha mindent lehetne és neked dobnák csakis neked akkor mit csinálnál? Ezekre válaszolj! :)

2014. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a választ, ez most jól esett!!!



Belevágtam egy szakba mert nem volt jobb ötletem, lassan a végefelé járok és el kellene döntenem, merre tovább.

A rossz döntés méginkább letörte a szarvaimat. Sok dolog érdekel, de elérhetetlenek így vagy úgy - azt gondolom az embernek a határait is látnia kell.


Bizonyos sportokban vagyok egész jó, hobbiként űzögetem.

És a kézügyességem se rossz. Nem tudom elképzelni, hogy napi 8 órát - szóval munkaként - barkácsoljak, pedig mondták már többen, hogy jó lennék arra és tényleg egész jó vagyok benne. De annyira nem áll sajnos közel a lelkemhez mégse, pl. leginkább karácsony táján, januárban, nyáron alkotok amikor sok szabadidőm van. Tehát a sok szabadidőmbe zsúfolom be ezt is.

2014. nov. 25. 23:04
 16/20 A kérdező kommentje:

2-3 gyereket szeretnék - a 3 lenne szimpatikus, de úgy tudom, hogy ott az egyiket kiközösítik sokszor. Sok ismerősöméknél van így :/ Szóval nem tudom pontosan (túl azon, hogy majd elválik)



Kertesházat szeretnék, mert szeretek a szabadban lenni, sokat. De kis kerttel, hogy ne a kertimunkára menjen minden idő, úgy gondolom, úgy nem tudnám élvezni.

Egy kis kerti kiülős résznek hely, pár gyümölcsfa és egy kis füves terület elég.



A pénz annyira igenis fontos, hogy kényelmes életem lehessen

2014. nov. 25. 23:06
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Tehát érdekel a sport. Most komolyan írd le nyugodtan bármilyen elvetemült ötleted van akkor is ha itt páran majd hülyének néznek. Most csak,hogy lásd én hogy jutottam ezen túl. Elképzelések: orvos akarok lenni vagy gyógyszerész,pszichológus,kutató biológus esetleg képalkotó pl. optometrista,gyógypedagógus. Ugye azért van ezekben közös. Igen tudni kell az ember határait,de igenis meg kell próbálni a vágyainkat teljesíteni mégha elvetemült ötlet is! Én pl úgy gondolkozom,hogy jó tegyük fel bejutok az orvosira mert úgy látom ez a legnehezebb szak és mondjuk nem bírom, fél évet kihúzok és átmegyek másik szakra ennyi történhet kicsit le leszek törve de lehet lesz belőlem gyógytornász és a krediteket is át tudom vinni az anatómia miatt. Mi van ha hagyom a francba? Itt fogok őrlődni évekig, utálni fogom magam amiért nem próbáltam meg és hiába beszélem le magam ilyenekkel mint ahogy te is: áá tudni kell a határokat, úgyse menne,de túl nehéz stb kifogások eszembe fog jutni mi lett volna ha? Ki tudja mitől fosztod meg magad lehetsz akár olimpikon is! A legtöbb befutott ember mind alulról jött az a közös bennük hogy nem adták fel akkor sem amikor már senki sem hitt bennük. Összegezve én azt mondom nyugodtan kövesd az álmaidat,de mivel a valóságban élünk mindig legyen egy B terv hogyha minden kötél szakad legyen mibe kapaszkodni. Biztos vagyok benne,hogy sikerülhet neked is különben nem őrlődnél és nyafognál ezen az oldalon ez az első lépés a második ugye a cselekvés. A kudarctól meg nem kell félni hiába kerülgeted mint a forró kását az megtalál akkor is ha csak vegetálsz.
2014. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha szereted a sportokat, menj el valamilyen edzőnek (TF-en lehet tanulni), ezen kívül is sok sporthoz kapcsolódó dolgot lehet tanulni, nem kell hozzájuk élsportolónak lenni.
2014. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Csak igyekszem nem hanyagolni a testmozgást. De úgy nem érdekelnek sajnos a sportok...
2014. nov. 26. 19:08
 20/20 anonim ***** válasza:

Nézz szét az álláshirdetések között és gondolkodj el rajta, hogy neked az a szak menne-e.

Most sok grafikusi hirdetést, infóst láttam. Diákszövetkezeteknél meg több pénzügyes adminisztrációs munka van - ami jól mutat a tapasztalataid között, hogy x hónapot/ 1 évet voltál pl. pénzintézetnél. A közgázos is jó szerintem (főleg mióta megtudtam milyen munkákat lehet kezdőként vállalni vele).

2014. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!