Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kutató szeretnék lenni....

Kutató szeretnék lenni. Milyen egyetemi szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Egészségügy-kutató vagy kutatóvegyész szeretnék lenni. Milyet szakot ajánlanátok nekem? Az az előnyösebb, ha a szakot magyar egyetemen végzem el, vagy ha már eleve küldöldre megyek?
2010. jan. 30. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kutatóvegyész akarsz lenni, akkor elmész vegyészmérnöknek (BME) és utána doktorálnod kell (+3 év). Aztán ha ez megvan, akkor vagy alkalmaz az egyetem tudományos segédmunkatársként meg ilyenek (ugye az egyetemeken is van kutatás). Vagy egy olyan cég, ami kutatni akar vmit.

Mehetsz külföldre is, de közben is kimehetsz. Megcsinálod itt a vegyészt, aztán doktorálsz kint, vagy mesterképzésre mész ki. Ahogy gondolod.

Az egészségügyet nem tudom, szerintem az orvosin kéne kezdened.

2010. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt megkérdezném, hogy egy "sima" kémia szak (Pl. ELTE-TTK) nem elég jó? Nagy előny a vegyészmérnöki diploma?
2010. jan. 30. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Sima kémiával nem lehetsz vegyész.
2010. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De az elte kémi is jó, azzal is kutathatsz, de akkor nem vegyész leszel, hanem kémikus, ha jól tudom. Nézz utána, hogy melyiket akarod inkább.
2010. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, az ELTÉn van vegyész MsC, azon belül is anyag-, szerkezet- és gyógyszerkutatás.
2010. jan. 31. 12:55
 6/9 anonim ***** válasza:

ha kutató vegyész akarsz lenni, akkor inkább az ELTE mint a BME

ne hidd hogy ott nem lehetsz az, mert igenis lehetsz!!!

Az ELTE TTK amúgy is a kutatókat képez leginkább (BME-vel öszehasonlítva)

2010. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok

amúgy ELTE TTK kémia szakán egy év után szakorányt választhatsz, hogy tanár leszel a vagy vegyész

Olyan meg hogy kémikus valaki nem létezik.

Kutatni nem csak cégeknél lehet, hanem magán az egyetemen is. Nagyvonalakban az a különbség az ELTE és BME között, hogy ELTE-n kutatókat, BME-n iparban dolgozókat képeznek (vegyészmérnök) (nem laboratóriumi hnem ipari)

2010. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ELTE TTK is jó kutatónak , nemcsak a BME

sőt, jobb annál.

A BME gyakorlati embert képez, az ELTE inkább kutatókat

2010. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. febr. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!