Melyik felelne meg nekem jobban? Mechatronika mérnökinfó vagy gépészmérnöki?

Figyelt kérdés

Matek gimiben vagyok jelenleg végzős, de még nem sikerült eldöntenem hova tovább.

Igen erős matek alapom van, 4 év alatt 5 féle matematikát tanultunk és matek emeltszintűt szeretnék majd rakni.Mivel már évek óta mérnöknek szeretnék továbbtanulni ezért fizikából fogok még érettségizni,de ma elgondolkoztam hogy hogy is alakulnának a pontjaim és úgy döntöttem hogy még egy infó emeltet is bevállalok!Infóból is elég erős alapot kaptam szerintem (Pascal,C++,Assembly,Prolog,adatbáziskezelés). A mechatronika az ami leginkább vonz,mivel minden érdekel, de tényleg minden.Mivel a fizika tudásom elég kétséges ezért nem tudom hogy képes lennék-e felvenni a versenyt mérnöki szakokon!? SZTE-re szeretnék menni!


2014. nov. 27. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jó alapjaid vannak infóból, akkor mindenképpen mérnökinfót ajánlanék!


Nekem volt tavaly egy infós szobatársam, aki suli mellett is lazán megkeresett 100 ezer forintot, napi 4 óra programozási munkával. Természetesen, ha diplomát szereztél, akkor már több száz ezer forintos nagyságrendekben is gondolkozhatsz és munkanélküli soha az életben nem leszel az is tuti...csak nagyon nehéz végigcsinálni (ha megvannak a középsulis alapok, az viszont óriási előny).

2014. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De fizika hiánya miatt nagyon nagy lenne a hátrányom a másik kettőn?
2014. nov. 28. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most vagyok elsőéves mechatronikán, igaz nem az SZTE-n, hanem BME-n. Nálunk a mechatronikán nagyon rendesen megtanítanak szinte mindent, nem szivatják az embereket, no meg nem elhanyagolandó faktor, hogy mechatronikával is garantáltan lesz állásod gyakorlatilag bárhol a világon, nyugdíjas korodig, mert nagyon feltörekvő szakma. A gépészmérnökit én elfelejteném, jó az is, de a másik kettővel nem igazán érdemes összemérni szerintem. (Meg nálunk megy is a szivatás a gépészek körében, ellenben a mechatronikán nagyon megbecsülnek minket a profok.)

Ha mechatronikára döntesz, és ilyen alapod van programozásból, semmi gondod nem lehet. A fizikát pedig tanuld meg becsülettel (egyébként azt mérnökinfon is kapnál rendesen), de mondom, nem vészes, meg lehet tanulni, persze egy jó adag elszántság és szorgalom még a tudás mellé sose árt. Sok sikert!

2014. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, csak eszembe jutott még, hogy a fizika hátrányt hamar be lehet hozni, ha még most kezded el. Fél év alatt megoldható. A statikára, dinamikára menj rá elsősorban, meg elektromosság se árt, de - legalábbis nálunk - az első évben statika, dinamika az, ami főleg van. De ezeket tényleg nagyon tudd, ha mechatronikára döntesz.


Akár info, akár mecha, mindkettővel hihetetlenül jó állásod lesz, és nagy megbecsültséged. Hajrá!

2014. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!Sokat segítettek! :)
2014. nov. 28. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!