Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetek középiskolai tanár?

Hogy lehetek középiskolai tanár?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és rajz-angol szakos tanár szeretnék lenni. Ha a későbbiekben középiskolában szeretnék tanítani, akkor elég lesz főiskolára mennem, vagy mindenképp egyetemi végzettséggel kell rendelkeznem?

Illetve megköszönném azt is, ha valaki elmagyarázná ezt az osztatlan tanárképzős dolgot, mert ezt nem igazán értem. Ez azt jelenti, hogy már nincs mesterképzés?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 3. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy tudom, hogy annak, aki középiskolában szeretne tanítani egyetemen kell tanulnia. Ennek ellenére nekem a gimiben volt nem egy olyan tanárom, aki csak főiskolai végzettséggel rendelkezett. Az osztatlan tanárképzés azt jelenti, hogy nem válik szét az alapképzés és a mesterképzés, hanem egységes az oktatás, vagyis ha elvégzed, akkor már taníthatsz is. Ha nem lenne osztatlan képzés, hanem külön lenne az alap-és a mesterképzés, akkor csak a mester elvégzése után taníthatnál. Én gyógyszerészhallgató vagyok, nekem is osztatlan képzésű a szak, vagyis, ha elvégzem az 5 év egyetemet, akkor kapok doktori címet és már dolgozhatok is. Biztosan lesz majd olyan, aki ebben benne van és majd pontosít, vagy ad részletesebb tájékoztatást. Azért remélem, segítettem valamit. :)
2014. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Osztatlannál nem kell tanéri mesterképzésre menned. Ugye az osztatlan 5 éves, míg mondjuk egy bizonyos területen 3 év, a tanári + 2 év.

Ha érettségiztetésre is jogosult akarsz lenni, akkor kizárólag egyetemi végzettséggel teheted ezt meg, valamint több lesz a fizetésed is picivel... már amennyire a pedagógusoknak magas.

2014. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Középiskolai tanárnak egyetemi végzettségűnek kell lennie. 5 év -a te esetedben 6, mert középiskolai tanár akarsz lenni- a suli, abból az első 3 évet az alapszakosokkal közösen végezzük el, az esetek 90%-ban ugyanolyan óráink vannak. Utána kezdődik el a szakosodás, a 3. év végén kell hivatalosan dönteni, hogy hova akarsz menni tanítani :) utána rengeteg pedagógiai tárgy lesz, és a 6. évben egy hosszú (asszem fél éves gyakorlat).
2014. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!