Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most jelentkezem pszichológia...

Most jelentkezem pszichológia szakra, mit ajánlotok? ELTE vagy Károli?

Figyelt kérdés

Pázmány nagyon messze van nekem, úgyhogy csak ez a kettő érdekelne. 435 pontom van (tavaly érettségiztem). Tanácsadó pszichológus szeretnék lenni.


Köszönöm előre is :)



2014. dec. 3. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a ponthatár tavaly mindkét egyetemnél 440 környékén volt tehát akkor muszáj lenne még valami plusz pontot összeszedned, az ELTE nagyobb,kutatás orientáltabb jobban nyomatják a klinikai képzész, a Károli elvileg gyakorlatorientáltabb,de jól gondold át nagyon nehéz mindkettő,sok-sok év, kevés fizetés vár rád és hatalmas a túlképzés! Ha anyukád/apukád rendelkezik menő magán irodával akkor nem vonatkozik ez rád meg ha megtehetitek a tanulást, tudod itt nem az van hogy elvégzed az egyetemet és mész dolgozni kell még sok szakképzés különben mehet a fejedre a mekis sapka sajnos :( nagyon jónak kell lenni,nyomasd az angolt!
2014. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az az igazság hogy azt hittem ez bőven elég lesz a pszichohoz, mert angolból felsőfokú nyelvvizsgám van (épp Angliából megyek haza), plusz egy francia középszint 90%. Szívesen letennék még 1 nyelvvizsgát franciából is, de láttam hogy az nem számítana a másik miatt :( Töri emelt 72% és magyar 94%-t vinném (matek gyengébb, bioszom nincs), angol emelt meg nem számít a felsőfokú nyelvvizsga miatt...Mit gondolsz mit tehetnék így? :(
2014. dec. 4. 01:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Abba gondolj bele, hogy a felsőfokú nyelvvizsga + emelt az azt hiszem 90 pont. A két emelt pedig 100 pont. Tehát ha megcsinálod az emelt angolt, és tényleg szuperül sikerül, akkor nem is kötelező feltenned a felsőfokú nyelvvizsgád, mert az emelt angol ott lesz (ami ugye a nyelvvizsgával is egyenlő) és így 90 helyett 100 pontot kapsz.


Amúgy nem tudom hogy van a Pázmány messze, mikor az is Pesten van.

2014. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Pázmány pszichológiaintézete Piliscsabán van, ezért írja, hogy az már nem fér bele
2014. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ismét :) Van emelt angolom 84% kipróbáltam úgy is és 433 pontot ír akkor..nem teljesen értem ezt a pontszámítást. Amúgy most derült ki számomra, hogy elvileg a Pázmány pszichológia tanszéke Budapesten van, valahol láttam, hogy írták! De semmi címet nem találok, a hivatalos oldalukon sem...Ha valaki tudja kérlek ossza meg velem. Köszi mindenkinek!
2014. dec. 5. 01:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Pázmányra járok pszichológiára Budapestre, nem tudtam, hogy titkon Piliscsabán vagyok.
2014. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Pázmányt nemrég rakták vissza Pestre, de mindegy is. KÁROLI!!! Én ugyan vidékre járok, de a Károliról csupa jót hallani még itt is, az országban az egyik legjobb pszichológus képzés, az ELTE-t eléggé szidják.
2014. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz semmit mondani a Károliról, akkor psszt.
2014. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

[link]

420 a ponthatár


ELTE sokkal nevesebb, mint a Károli. Információt a konkrét szakról nem tudok mondani.

2014. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazából hulla mindegy hova jársz ba-ra... a károli jobban meghozza a kedved (én oda jártam), eltén kicsit laposabbk az előadások (most ide járok mesterre).

Lényeg úgyis a saját érdeklődés.

2015. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!