Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
3 szakon gondolkozom: jogász, történelem-földrajz szakos tanár, földtudomány (geológia). Mindegyiket egyformán szeretném, nem tudok dönteni közöttük. Valaki tudna segíteni abban, hogy milyen szempont alapján dönthetnék?

2014. dec. 15. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legbiztosabb állásod a töri-föci szakos diplomáddal lesz, viszont korántsem a legmagasabb fizetést fogod hazavinni ezzel. Nem túlzottan népszerű mostanság tanárnak menni. Ennél ezt a pozitívumot tudom felhozni.

A jogász eléggé jolly joker diploma. Sok helyre tudsz vele menni, a klasszikus igazságszolgáltatás területén tényleg telített, de én ismerek olyan embert, aki ezzel a diplomával pl. újságokban publikál, elmagyarázza részletesen a törvényeket olyan emberek számára, akik csak nehézkesen vagy egyáltalán nem értenék meg a dolgokat. A hétköznapokban is talán ezt lehetne legjobban hasznosítani.

A földtudományi mellett nem igazán tudok érveket felhozni, de én geológián csak akkor gondolkodnék, ha kutatni akarnék elsősorban. A TTK-s szakok közül szerintem erre van a legkisebb kereslet a piacon ha Magyarországban gondolkodunk.

Ez is jó kérdés, hogy mennyire szeretnél külföldre menni. Feltételezem, hogy itthon akarod elvégezni a képzést, és nem külföldön. Ha viszont itt végzed, és külföldre akarsz menni utána, akkor a földtudományi lehet a befutó.

Ez mind csak attól függ, hogy te mit szeretnél. Most én 2 nézőpontból közelítettem meg, de kismillió egyezer módon meg lehet. :)

Meg aztán az sem mindegy, hogy melyikhez lenne kompetenciád. Engem hiába vonz a jog, ha nem tudnék leülni megtanulni a jogszabályokat. Tudom, nem magolni kell őket, de az kevés, ha megértem, és a saját szavaimmal elmondom, mert sokszor nem lesz elég pontos.

A tanári szakot meg azért tuti nem választanám, mert alapvetően nem lennék jó tanár. Sokszor megértek dolgokat, de a tudás átadásával már gond van, az lehet nem menne. Meg alapból nem tudnék fegyelmet tartani.

(Egyébként ha földtudomány, akkor milyen szakirány?)

2014. dec. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a részletes választ! Szívesen dolgoznék külföldön is, de, ha kapnék egy biztos állást, akkor Magyarországon is maradnék szívesen. Pedagógus azért lennék, mert most is van néhány ember akiket félhivatalosan korrepetálok és szeretem ezt csinálni. Szívesen magyarázok és van eredménye is, mert egyre jobb jegyeket kapnak azok akiknek segítettem. Jogász azért lennék, mert egyrészt imádom a jog-és politikatörténetet, valamint nagyon szeretek vitázni. A földtudományon belül pedig a geológia vonzana. Ez abból is adódik, hogy a földrajz mellett még kémiából is egész jó vagyok, legalább is értem, és ha jól tudom az is kell hozzá. A fizetés számomra jelenleg másodlagos, bár valószínűleg ez idővel változni fog. Én most arra koncentrálok, hogy egy olyan foglalkozást találjak, amiben 20-30 évig el tudnám magam képzelni. Ez leginkább a jog és a tanári lenne. Viszont, ha figyelembe veszem, hogy szeretnék majd kicsit külföldön is dolgozni, akkor a földtudomány lenne talán a leginkább evidens választás. Szóval még egyszer köszönöm a választ, megpróbálok valahogy ezen szempontok alapján dűlőre jutni.
2014. dec. 17. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaa. Nem is tudtam, hogy a geológia egy szakirány. És ez mit foglal magában?

Én anno földrajz szakon gondolkodtam, hát arról még annyi jót sem hallani, mint a földtudományiról.

A földtudományihoz én úgy tudom, hogy a kémián kívül kell még matek, illetve fizika is. Ezekkel hogy állsz?

Állami önköltséges jogra 464 pont kell, ezt is tudod? Vagy fizetős is szóba jöhet?

Ha tanár lennél, akkor meg tudnál birkózni a nehezebben fegyelmezhető tanulókkal? Van-e hozzá elég türelmed, illetve kitartásod?

Az, hogy ezek érdekelnek, az szuper dolog. :)

Hányadikos vagy amúgy, és miből fakultálsz?

Feltettem még néhány kérdést, hátha ezek közelebb visznek a válaszhoz. De nem muszáj elköteleződnöd egy életre, ha nem jön be az első választás, akkor pályát is válthatsz. :) Illetve hobbinak megtarthatsz egy-két dolgot, ha szereted csinálni. Mondjuk ha jogra mész, de utána simán korrepetálhatsz embereket. Szóval érted. :)

Még ajánlok neked 1 tesztet, ha van időd, akkor töltsd ki, szerintem hasznos, nekem legalább is az volt. Nem kell teljesen készpénznek venni, de a személyiségtípusodhoz lesz felsorolva pár foglalkozás.


[link]

2014. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!