Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyar felsőoktatás miért...

A magyar felsőoktatás miért olyan népszerű a külföldieknek? Nekik itt fizetniük kell az oktatásért vagy ingyenes?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint igen sok külföldi jön tanulni magyar intézményekbe és kíváncsi volnék a valódi okára ennek. Mehetnének sokkal fejlettebb országokba is tanulni és azt se hiszem hogy a magyar oktatás színvonala lehet olyan egyedi itt nálunk. Gondolom én, hogy sokkal olcsóbb lehet mint itt más országokban és amiatt jönnek olyan sokan. Vagy lehetséges, hogy nekik ingyenes is?

2014. dec. 20. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
A legtöbb "külföldi" a még elmaradottabb országokból jön, ahol nincs jóforman felsöoktatás, vagy annyira hülye, hogy normál egyetemen (a saját országában) nem tudná elvégezni, MO-on meg egy kics csúszópénzzel kapásból megkapja a diplomáját.
2014. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Általában egészségügyi szakokra jönnek hozzánk külföldi hallgatók. Fizetniük kell, nem is keveset, de még mindig sokkal olcsóbban kijönnek, mintha otthon végeznék el ugyanazt a szakot.
2014. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
nekünk nagyon sok, amit ők fizetnek, de nekik az nem sok, főleg a többi országhoz képest. plusz azért ne becsüljük le sztem a magyar felsőoktatást :) persze nem minden egyetem király, de azért nagyon sok nagyon magas színvonalú van
2014. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

1- Olcsó nekik itt.

2- Nemzetközileg elismert diplomát kapnak.

3- Van olyan terület (pl. egészségügy) amit bizonyos környékbeli országokban egyáltalán nem oktatnak.

2014. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg sok határon túli magyar is ide jön
2016. júl. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!