Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi laboratóriumi és...

Olgeszko kérdése:

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus?

Figyelt kérdés
Az elmúlt év ponthatáraira lennék kiváncsi és tapasztalatokra.Azt olvastam, hogy a SOTE-n nem szokott indulni nappali képzés csak levelező. És a képalkotó szakiránynak van mesterképzése?

#SOTE #ponthatár #Orvosidiagnosztika #képalkotó szakirány
2014. nov. 11. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Miskolc

2009:317

2010:325

2011:285 -> mert többet vettek fel innentől

2012:297

2013:246

2014:262


Debrecen:

2009:348

2010:362

2011:366

2012:364

2013:335

2014:375


Pécs(Kaposvár)

2009:294

2010:295

2011:299

2012:272

2013:242

2014:260



SE-n csak optometrista szakirány van és csak levelezőn jól tudtad van szóval azt nem gyűjtöttem ki.


mesterképzés: szakmán belüli MO-n nincs


tudsz menni vele jelenleg

->molekuláris biosz

->info-bionika

->orvosi biotechnológia

->egészségügyi mérnök, meg lehet azóta mióta én felvételiztem lett egy-két szak ahová tudsz menni.


Külföldön: legközelebb Bécsújhelyen van távoktatásos jelleggel angolul kb 100-120ezer Ft/félév áron


Tapasztalat:csak Miskolcról és a képalkotó szakirányról tudok nyilatkozni röviden:


fizetés: egészségügyhöz képest nem rossz, de nem egy nagy összeg (mindennel eggyütt olyan 150 nettót össze tudsz azért szedni pályakezdőként is).

+ dolog: sugárveszélyes munkahelyen plusz szabi is jár


elhelyezkedés:nincs vele probléma (a mi osztályunk gyakorlatilag 100%-ban elhelyezkedett aki végzett), se itthon se külföldön.


karrierlehetőség: Bsc-vel nem annyira sok, Msc-vel inkább (kutatásokban fejlesztésekben részt venni), külföldön magasabb jogkör (korlátozott leletezési jog), de rengeteg munkaterülete van a szakmának szóval kitörési lehetőség is egyre több van.


egyetem: maga a szak nem igazán nehéz,bár vannak húzós időszakok. Vannak a képzésnek hiányosságai, de alapvetően nem rossz.


megéri-e? ha érteni is akarod a dolgokat, akkor MSc-t csináni-> kutatásokba beszállni és úgy már kétségtelenül megéri, egyébként meg jól kell tanulni-> valamilyen nagyobb kórházban kell dolgozni, mert egy tüdőszűrőt működtetni ne tanulj 4 évig :)



Ha van kérdésed írj nyugodtan, és megpróbálok válaszolni


egy képalkotós

2014. nov. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válasz nagyon hálás vagyok, mert a ponthatárokat sehol nem találtam és az ismertségi körömben senki nem rendelkezik ezzel a képzéssel kapcsolatosan tapasztalatokkal. Olyan kérdésem lenne még, hogy a kémia melyik részével foglalkozik leginkább és milyen tantárgyak vannak a képzésen,amiket több féléven keresztül is oktatnak?
2014. nov. 12. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

kémia nálunk Miskolcon nem durva, mivel a szakma során nem túl sok kémiás dologgal kell foglalkozni.


De debrecenben/pécsen ahol 3 szakirány van ott nyilván keményebb a kémia mert ott mind a kutatónak, mind a laborosnak erőteljesen kell


többfélévig tanult tárgyakat pedig alább megtalálod:


[link]


[link]


pécsit nem gazán találom perpillanat

2014. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!