Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE japán, norvég vagy orosz?

ELTE japán, norvég vagy orosz?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12-es és el kell döntenem, hova jelentkezem. Mivel erősen humán beállítottságú vagyok, így mindenképp valamilyen nyelvi szakra szeretnék menni. Németből elég magas szinten vagyok, angolból nyáron fogok középfokú nyelvvizsgát tenni, de szeretnék még mellette egy másik nyelvet is tanulni, hogy később tolmácsként tudjak elhelyezkedni.

Szerintetek melyik nyelvet lenne érdesebb tanulni: japánt, norvégot vagy oroszt? Elsősorban ELTE-re szeretnék jelentkezni, úgyhogy főleg olyanok válaszát várom, akik ott tanulnak, vagy van ismerősük, aki ott tanul. Milyen az egyetemen a képzés, a tanárok? Mik a tapasztalataitok?

Köszönöm a segítségeteket.



2014. dec. 20. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járok oda, de azt hallottam, hogy a Károli jobb japánból. Eltétől amúgy sem vagyok elájulva mások beszámolója alapján. Azt pedig nem döntheti el senki helyetted, hogy melyik érdekel. Arra érdemes menni, mert arra fogsz szívesen járni és abból leszel jó szakember.
2014. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Keleti nyitás van, oroszokkal üzletelünk, egyre több orosz jön nyaralni stb stb. Én mindenképp az oroszt választanám!
2014. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
A magyaroknak a japánt a legkönnyebb akcentus nélkül megtanulni. Norvég pedig azért jó, mert a skandináv államokva kivándorlva normálisabb életed lehetne. Meg persze nyugdíjad is. Oroszt már csak Viktor miatt sem.
2014. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából mindegyik érdekel, ezért nem tudok dönteni.
2014. dec. 21. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Oroszt én inkább Szegeden ajánlom, norvégra jár egyik barátnőm az ELTE-re, szerinte jó a képzés, és szereti is. Japán szakról én is a Károliról hallottam jó véleményeket! :)
2014. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szegedről én is hallottam, hogy jó, de az sajnos tőlem nagyon messze van. A Károlit annyira nem ismerem, bár több helyen olvastam, hogy jók a képzései.
2014. dec. 23. 17:10
 7/7 SeinHime ***** válasza:
Ha ELTE japán szak érdekel, írj üzenetet. :) Egyébként én azt nem mondanám, hogy a Károli jobb (de azt sem, hogy rosszabb), inkább azt mondanám, hogy más.
2014. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!