Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanulnátok a...

Melyik nyelvet tanulnátok a következők közül: holland, norvég, francia, kínai, japán, orosz, arab? (Érveket is kérnék, ha lehet, többi lent)

Figyelt kérdés
Németet és angolt ne mondjátok, mert azt a suliban tanulom. Egy harmadik nyelvet szeretnék tanulni először "hobbi"-szinten, később, ha lesz időm, "rendesen" tanulni. Szeptembertől indul kínai szakkör is a suliban, és az angolt is akkor kezdem, bár alapfokon már beszélek. A holland és norvég, francia tetszik, a többi csak gazdasági okok miatt a jövőben (arab, orosz), a japánt és a kínai pusztán a kultúra iránti "szeretetből" tanulnám. Mit tegyek?

2014. ápr. 17. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld azt, amelyik a legjobban vonz. Motiváció nélkül nem megy.
2014. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a célod vele? Szerintem ezek közül annak van a legnagyobb értelme, ha tudod, hogy olyan területen szeretnél majd dolgozni, ahol szükség lehet rá, illetve olyan országban élnél, ahol azt a nyelvet beszélik.

Angol és német nyelve mellé én biztosan nem egy másik nyugat-európai nyelvet választanék. Talán orosz vagy arab.

2014. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A holland és a norvég vonz a legjobban. Talán a holland azért lenne jobb, mert eléggé hasonlít a németre és nagyon tetszik. Minden álmom Nyugat- vagy Észak-Európában élni... Az orosztól és arabtól a hideg kiráz, ugyanakkor fontosak lehetnek majd később az "orosz uralom" és az arab bevándorlók miatt (hiszek abban, hogy egész Európát szép lassan ellepik a muzulmán bevándorlók és maguk képére fordítják kontinensünket) XD kicsit betegül hangzik, de ezt gondolom
2014. ápr. 17. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiból a hollandot tanulnám az angol és a német után, szerintem is lenne is benne sikerélményed a nyelvtan miatt. A kiejtése lenne csak furcsa az íráshoz képest. Nekem az angol, német, olasz után a spanyol a cél magánéleti okokból, illetve gondolkodom rajta, hogy belemerüljek-e a franciába, mert külföldön szeretnék dolgozni és sok helyen kérik, ahogy láttam (turizmus, üzleti élet, diplomácia területén főleg). Keleti nyelvek közül én a kínait választanám, a ragozása nevetségesen könnyű egy ismerősöm szerint, aki tanulja, a kiejtés is megszokható, egyedül az írás, ami miatt vakarhatod a fejed... de melyik nyelvben nincs nehézség, nemde? Kacérkodtam az orosszal is, de nekem azt mondta egy lány, aki magas szinten beszéli, hogy a nyelvtan elég kacifántos szerinte, így azon még gondolkodom, mondjuk nekem azt is mondta, hogy csak gazdasági okok miatt ne tanuljam, csak akkor, ha szeretem a nyelvet, mert az orosz előbb megtanul angolul, mint egy angol nyelvű oroszul; tehát munka/tárgyalás tekintetében sokszor áthidalható...
2014. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem a holland nagyon tetszik :) nagyon nagy a hasonlóság a némettel, de az angolra is hasonlít egy picit. Meg hát Hollandiában szeretnék többek között élni :D Köszönöm a tartalmas válaszokat!!!
2014. ápr. 17. 22:30
 6/12 webnyelv ***** válasza:
100%

Angol és német, ha megvan, utána már szinte mindegy. A legkönnyebb a holland lenne, vagy még a norvég, de a francia is elég közel áll a némethez. Igen, a némethez, bármilyen vicces, de az angolhoz is hasonlít.

Én a hollandot vagy a franciát választanám, mivel a nyelvrokonság miatt közelebb állnak az angolhoz, némethez, így könnyebbek lennének, mint a többi említett nyelv.

2014. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mandarin! Ha indul szakkör a sulidban, el ne szalaszd ezt a lehetőséget! Ingyen mandarint (Kínában van még pár nyelv, szóval nem kínai.) nem mindenhol lehet tanulni, és ezt meg kell becsülni. Mellesleg nézz körbe a szobádban, minden kínai és japán.
2014. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én arabul tanulok, de csupán érdeklődésből.
2014. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad. "Nekem a holland nagyon tetszik :) " Ha tetszik akkor azt kell tanulni, a norvég sem nehéz. A kínait valóban ne hagyd ki, bár erről nincs infom, hogy könnyű-e vagy nehéz, de a japán az nagyon könnyű, egy fiatal ismerősöm ezt tanulja, nagyon tetszik neki, és azt mondja egyáltalán nem nehéz. Orosznak nagy hasznát vennéd itthon a turizmusban a vendéglátásban. Rettentő sok orosz vendég érkezik Magyarországra. A francia nyelvnek is ha Franciaországba készülsz.

Angol, német,orosz és francia. Ezekkel akár itthon, vagy más országokban is boldogulni fogsz. Arab, felesleges, az ideérkező arabok beszélik az angolt, és a franci nyelvet, legalábbis ezt hallottam.

A kereskedelembe leginkább angolul beszélnek.Nagy cégek angolul kommunikálnak. / További jó tanulást, az angol és német minél jobb elsajátítását, ha lehet akkor anyanyelvi szinten!! plusz egy kedvedre való nyelv, és tuti hogy boldogulni fogsz./ Itthon, és bárhol a világban.;)

Üdv és sok sikert!

2014. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató válaszokat!

Időközben már megvettem a "Kezdők holland nyelvkönyve"-t :) és persze, törekszem az angol és német minél jobb elsajátítására :D

2014. ápr. 18. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!