Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgák erősségben hogy...

Nyelvvizsgák erősségben hogy sorakoznak? Norvég, orosz, francia, angol

Figyelt kérdés
Tanultam oroszt, franciát, angolt, norvégot, de nem tudom hol kezdjem a nyelvvizsgákat. Sikerélmény-orientált csaj vagyok :)
2011. ápr. 3. 05:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Angol,Francia,Orosz,Angol
2011. ápr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

na szóval, hogy tisztán lássak:

Tanultad mind a 4 nyelvet, de nyelvvizsgád még egyikből sincs?? Milyen szinten állsz a nyelvekkel?


Az angol nagyon fontos, ebből legyen minimum egy középfokúd (B2)


A francia és az orosz szorosan egymás mellett, döntsön az, hogy mire kell, milyen területen akarsz dolgozni a jövőben.

A francia nagyon fontos a turizmusban, vendéglátásban, uniós területeken.

Az orosz inkább a gazdasági, műszaki területen lehet hasznosabb. Persze egyéb területeken is előnyt jelenthet, de talán ezekben a fontosabb :)


A norvégot kevesen beszélik, sok közünk nincs is hozzájuk. Norvégiába és a többi Skandináv országba sokan indulnak szerencsét próbálni itthonról, de Magyarországon kevés helyen kérik a nyelvtudást. Tehát ebből még ráérsz vizsgázni, hacsak nem norvég tanár/tolmács/fordító szeretnél lenni :)


Ha megközelítőleg középfokú tudásod van, egy kis gyakorlással meg is szerezheted a nyelvvizsgát, tehát felesleges alapfokúra menni, aztán középre és feljebb...

Amúgy meg azzal a nyelvvel kezd a 'vizsgázást', amelyik a legjobban megy, amelyikkel sokat foglalkozol.

És ne csak a papírokat gyűjtsd, hanem tényleg legyen tudás is mögötted! :)

2011. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amelyik a legjobban

megy

2019. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!