Meteorológus vs. Tanár?

Figyelt kérdés

Ez a két ötletem van.

történelem-földrajz tanár

vagy meteorológus


Földrajzon belül a csillagászat és a meteorológia érdekel.


De a történelmet is szeretem, meg úgy magát a gimnáziumi életet is, szívesen maradnék itt akár más szerepben. Gyakran tartok kiselőadásokat volt, hogy órát is, osztálytársaim szoktak dicsérni, hogy a feleletemből egészítik ki a jegyzeteiket. Ha normális fizetés lenne, akkor szinte biztos tanárnak mennék.



A meteorológiánál pedig attól tartok belebuknék a matekba. Átlagos szinten még okê de így is néha elmegyek különtanárhoz, hogy elmagyarázza az aktuális anyagot. Milyen kemény a matek?


Ezen kívül még filozófiát tanulnék, de tudom abból képtelenség normálisan megélni, így ha dolgozok, munka mellett van rá lehetőségem és még érdekel is akkor levelezőn elvégezném.


De a fent említett lehetőségek közül választanék elsősorban, csak nem tudok.


Elhelyezkedés mennyire nehéz? Meg lehet belőle élni (itt elsősorban a meteorológusi fizura gondolok)


ELTE-re jelentkeznék.


17 vagyok 1 év múlva kell leadnom a jelentkezési lapom, addig szeretnék mérlegelni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 25. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudom a könyöködön jön ki de azt válaszd ami neked tetszik. Mérlegeld hogy milyen elhelyezkedési lehetőséged lenne utána, mennyit keresnél, el tudod-e végezni. Amúgy meg a matekhoz annyit hogy nem egyszerű de tanulható, igazából az ember mindent megtanul ha elég motivált. Akik gyengék matekból feszt azt hallod tőlük hogy a matekot érteni kell, nagy lótúrót nagyon sokat kell gyakorolni és tanulni.
2014. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!