Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zongora szakot vagy az ELTE-n...

Zongora szakot vagy az ELTE-n magyar nyelv és irodalom szakot válasszak?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni..
2015. jan. 1. 05:21
 1/6 anonim válasza:
24%
Egyaltalan tudsz zongorazni? Aki igazan szereti es tudja muvelni a zenet, az nem tesz fel ilyen kerdest, azt le sem lehet beszelni a zenerol.Az igazi tehetseg mar korabban megmutatkozik. Az igazi tehetseg nem hezital .Ezert az en tanacsom valaszd az irodalom szakot.
2015. jan. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
"igazi tehetség" Nagy bullshit. Semmiféle igazi tehetség meg ilyenek nem léteznek. A tanulásba fektetett energia dönti el a dolgokat, és nem az ilyen varázsbaromságok. Az sincs előírva, hogy csak gyerekkorban lehet zongorázni, meg az sem, hogy csak "igazi tehetség" mehet zongoraszakra. Az ELTE magyar szakkal egyébként az a helyzet, hogy nem olyan rossz szak, de úgy általában az ELTE-BTK elképesztő hanyatlásban van mostanában, és például magyar szakról létszámleépítés miatt kirugdalták vagy kényszernyugdíjazták a legnagyobb húzóneveket. Ezen kívül az egész ELTE-BTK egy botrány. Igazióbl nem lehet rendes dolgokat tanulni, nincs óraválaszték, mindent elleptek a fidesz erőszakos agitátorai, akik "órákat tartanak", és ennek keretében az egyetemhez teljesen méltatlan és elképesztő ezoterikus világössszeesküvés-hülyeségeket, meg politikai ideológiát erőszakolnak a hallgatókra, rendes a btk-s hallgatók a btk-n kisebbségbe kerültek azzal hogy a tanárszakosokat átteték a pszichológiai karra, tehát külsőssel van tele az egész kar, akik nem is ide fognak szakdolgozni, és így a bölcsészakosz hallgatók nem jutnak hozzá a megfelelő képzéshez, mert minden alá lett rendelve a tanárképzésnek, megszüntettek fontos órákat, a btk egyre erőszakosabban sarcolja a még meglévő hallgatóit, a tanárok félnek hogy elvesztik az állásukat a kevés hallgató miatt (a sok hallgató idején meg azon problémáztak, hogy a tömegoktatással nem tudnak lépést tartani) az ügyintézés nem szabályok szerint történik, hanem pofára meg mindenféle ad hoc kiskapukon keresztül és így az elte-btk nemcsak elvesztette a helyét az országos lista első helyén, hanem pár év alatt több mint 150 hellyel került hátrébb a nemzetközi egyetemi rangsorban. Én a helyedben sem az elte-btk-ra nem mennék sem a zongora szakra, mert - és ezt nagyon durva kimondani - ebben az országban egyszerűen olyanná vált a helyzet, hogy egy diák már nem követheti az álmait. A versenyszféra és a többi munkahely közötti anyagi különbségek elképesztő mértékben növekednek, és ha nem a versenyszféra felé orientálódsz (mérnökök, informatikusok, gazdaság), akkor a végén még akár földönfutóvá is válhatsz, vagy segédmunkásként tudsz elhelyezkedni. Én attól tartok, hogy amikor elfogynak azok a pénzek, amiket az orbán-kormány még be tud magának szedni, akkor itt egy gazdasági összeomlás lesz (kb pár éven belül) és lényegében véve csak azok tudják majd megőrizni az életszínvnalukat, akik a versenyszférában dolgoznak. Én ELTE-BTK-sként egyszerűen rettegek attól, hogy mi lesz velem.
2015. jan. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nezd meg Yuja Wang zongorajatekat, utanna mond meg egyszer, igazi tehetseg nincs.
2015. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

A magyar zogoristak vilaghiruek, a magyar zeneakademiara bekerulni nem is olyan egyszeru. Hany orat gyakorolsz naponta?

Kulonben a fent emlitett Yuja Wang, aki valoban igazi tehetseg, rengeteget gyakorol. Ha az interjut is meghallgatod vele,ket dolgot szeret, a zenet es a divattervezest. Masodikat csak hobbikent, fel sem merult, hogy kerdes, melyiket valassza.

2015. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, mert valaki szereti a magyart is, és nem biztos benne, hogy zenével akar foglalkozni, az nem azt jelenti, hogy tehetségtelen.

Sőt, lehet valaki úgyis "igazán tehetséges", hogy elbizonytalanodik benne.


Szerintem koncentrálj a zongorára, és gyakorolj gőzerővel.

2015. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen, ma is léteznek polihisztorok. Kedves első hozzászóló... még ha te nem is tudod elképzelni, van olyan, hogy valaki két dologban, vagy akár többen is hihetetlenül tehetséges. Nézz körül kicsit a világban és majd meglátod. Saját környezetemben nem egy embert tudok felsorolni, aki zenész, vagy táncművész és közben közgazdász is egyben. Van ilyen, és ez nem azt jelenti, hogy tehetségtelenek, hanem azt, hogy több dologhoz is értenek.

Kedves kérdező, először ezt, majd azt válaszd. Esetleg csináld párhuzamosan, és az élet adni fogja melyik lesz a domináns. Nem csodálom, hogy nem tudsz dönteni, mert nekem is ez a két dolog a szívem csücske. Elvégeztem a magyar szak után az alkalmazott nyelvész MA-t. Kitüntetéses oklevelet kaptam, de jelenleg azon töröm magam, hogy zongora tanár legyek, mert úgy érzem nem bírok enélkül élni.

Mai fejjel azt mondom, válaszd a zenét! ;)

2016. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!