Hol lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Keszthely, Marcali vagy kaposváron szeretnék felnőttképző suliba menni munkahely mellett mivel szinte az egész délutánom szabad. Szeretném elvégezni a Pincér vagy szakács iskolát akár folyamatos esti tagozaton vagy távoktatáson.

22 éves vagyok Februárba töltöm a 23.életévemet. 8 osztályom van meg, azon kívül nincs szakmám. És úgy tudom hogy az első szakma minden féle képen ingyenes.

Tudnátok nekem segíteni hogy melyik iskolában tudnák ez után érdeklődni vagy konkrét iskolát tudna nekem valaki írni? Ha nincs ingyenes akkor a fizetős is megoldható.

Munkanélkülitől nem akarok elmenni mert akkor az a kevés pénzt amit kapok azt is megingatom azzal hogy felmondok és ha nem kerülök be a tanfolyamra akkor gáz van. Külföldön mennyire keresik a szakácsot vagy cukrászt? Környező országokra gondolok. És mekkora az esély az elhelyezkedésre? Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 8. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Megnevezni iskolát nem tudok, viszont két-három éve még úgy volt, hogy első szakma 22éves korig ingyenes, azért hogy az ingyenesen végzett diplomát szerzők nehogy még elmenjenek ingyen szakmára is. Szerintem gyorsan érdeklődj ennek utána mert lehet hogy úgy volt, hogy 23. életévét be nem töltött személynek jár ingyen a szakma.

Pincéreket nagyon keresnek kint, de ehhez már nagyon jó nyelvtudás is kell. Szakácsokat is, cukrászról nincs tudomásom.

Akár ha vállalkozó szellemű vagy elmehetsz hajópincérnek vagy hajóra szakácsnak. Nagyon jól megfizetik, de persze ehhez keményen kell dolgozni.

Szerintem se mondj fel, én is úgy jártam suliba, hogy mellette dolgoztam + gyakorlatom is volt. Úgy oldottam meg, hogy hétköznap dolgoztam két műszakban, munka után egyenesen mentem gyakorlatra, vagy ha délutános voltam akkor délelőtt voltam gyakszin, ott lehúztam 4 órát aztán go haza tanulni. Hétvégén meg suli. Úgy szoktam tanulni, hogy felmondtam a leckéket és az anyagokat telómra, munka közben pedig hallgattam. Ehhez persze jófej főnökök kellettek akik elengedtek szabira, ha épp valami sulis dolog volt, na meg ahova gyakorlatra jártam ott szintén megoldható volt az, hogy én minden héten másképp tudok menni.

Készülj fel ahhoz, hogy biztos ezeknél a szakmáknál kell x óra gyakorlatot végezni, hogy elmehess vizsgázni a végén. Mérd fel előre, hogy munka mellett hogy tudod elintézni.

2015. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!