Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok iskolákat ajánlani,...

Tudnátok iskolákat ajánlani, véleményt nyilvánítani, tapasztalatokat megosztani a lent leírtakhoz? (középiskola)

Figyelt kérdés

Lassan el kell döntenem, hogy "mi szeretnék lenni, ha nagy leszek?", ami elég nyomasztó arra tekintve, hogy minden a középiskola választásomon múlik. Az lesz a döntő, hogy mi lesz a sorsom. Szlovákiai vagyok, és azon vacilálok, hogy maradjak-e itt tanulás szempontjából, vagy érdemesebb lenne csak a magyar nyelvre való alapozás a jövendőbeli munkámra tekintve. Érdekel a pszichológia, és a barátaim már párszor ajánlották is nekem. Érdekel is az egész dolog, iskolát viszont nem találtam még. Ezen kívül a színészkedést is érdekfeszítőnek találtam, viszont kisebbfajta szótlanságom és visszavonultságom miatt a kimondott színészi pálya nekem itt bezárult, maximum a szinkronszínészet jöhetne szóba, ami azért merült fel, mert szeretek játszadozni a hangommal, egy időben jártam szavalóversenyekre is, és ha jól hallottam, az énektudás sem árt, ha van. És nekem bizonyára van.

Pontosan nem tudom, hogy milyen tantárgyakból kell jól teljesítenem, ami szükségesnek mondható. Lényegében a matematika az a tantárgy, amit valóban magaménak tudhatok, ugyanis értem, és szeretem is egyaránt. A második a magyar nyelv, és az utóbbi időben a történelem és a magyar irodalom is jól halad. Gyengeségemnek mondhatom a nyelvek tanulását, viszont azt betudhatom a lustaságomnak is. A biológiával csak-csak, viszont a kémiával még inkább megbékéltem. Ami szintén a henyélésem szüleménye.

Na más most. Mivel itt kicsit más tanulásmenet van, mint Magyarországon, megérné, ha ott tanulnék tovább akár pszichológiai, akár szinkronszínészi pályán?

Esetleg valami tapasztalat, mire kellene rágyúrnom ahhoz, hogy "sikeresebb" legyek bármely iskolánál? Tudnátok mondjuk iskolákat ajánlani, amiknek a weboldalán körülnézhetnék? Valami tapasztalatszerzés, vagy véleménymegosztás, hogy kiknek érdemesebb ezt/ezeket választani?

Még tudom, van egy kis időm gondolkozni, hogy hol tudnék érvényesülni alapiskola után, de szűkös az idő, számomra legalább is nagyon. Ha azt vesszük, hogy mennyit gondolkoztam azon, hogy ha A-t választok, akkor milyen életem lesz, és ha B-t, akkor milyen. Na és mi van, ha befúródik egy C is. Sok minden megeshet, viszont én most erre a kettőre (pszichológia, szinkronszínészet) tennék nagyobb hangsúlyt. Várom véleményeteket, köszönöm! :)


13/L



2015. jan. 12. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Őszintén szólva nem értem teljesen, hogy 13 évesen miért aggódsz ezen ennyire :) Kamaszkorban vagy, még most fog kialakulni évek alatt az érett, valódi személyiséged, és az fogja leginkább eldönteni, hogy mi lesz belőled, nem az, hogy most mit csinálsz vagy mire vágysz. Szinkronszínészetről semmit nem tudok, abban sajnos nem tudok segíteni, viszont pszichológiára járok egyetemen, és az általam tapasztaltakból kiindulva azt tudom mondani, hogy ami általános-/középsulis anyagok közül hasznos itt, az az angol nyelv és a biosztudás. Irodalom csak annyiban, hogy sokat kell olvasni, így jó, ha olvasáspárti vagy. Most max. annyit tudsz csinálni, hogy olvasol pszichológiai témájú könyveket, mást nem nagyon. Nálunk olyan középiskola nincs, ahol tudnál például pszichológiát tanulni magasabb szinten, max valami gyenge alapozás van néhány helyen, amivel nem leszel előrébb. Azt mindenképp ajánlom, hogy akár Szlovákiában, akár itt tanulsz tovább, mindenképp valami erősebb gimnáziumot válassz. Az ottani oktatás és elvárások sokkal jobban megalapozzák a későbbi egyetemi tanulmányaid, jobban felkészít!
2015. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!