Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az miért mérvadó, hogy ki...

Az miért mérvadó, hogy ki milyen középiskolába, gimibe jelentkezik? Nem tök mind1?

Figyelt kérdés

Mármint azoknak akik egyetemre akarnak menni... Mert ugye az érettségi pontszámokat nézik csak, a felvételiken. Ez esetben miért nem jobbak a gyengébb középsulik?


Köszönöm.



2015. jan. 13. 19:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
4%

Szorgalom és akaraterő. Ez a mérvadó :D

Gyengének számító szakközépbe jártam. 5-ös lett az összes érettségis tárgyam ami beszámított a felvételibe, egyetemen is 4-es lett a záróvizsgám.

Tovább megyek...olyan csoporttársam bukott meg egyetemen matekból aki 95%-os matek érettségit írt. Sok egyetemen teljesen mindegy ki honnan jött.

2015. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%

Igen, mondjuk attól is függ, hogy milyen egyetemi szakra akarsz majd menni. Sok helyen tényleg majdnem mindegy, hogy honnan jöttél, mert szakmai tárgyakat tanítanak, melyek a felvételi tárgyakra csak igen kis mértékben épülnek. Pl. építész szakon a fizikából egyedül a statikát használod, a matekot és a fizika többi ágát teljesen minimális szinten. Ergo nagy jelentősége nincs, hogy pl. anno megértetted-e pl. a hőtant/hullámjelenségeket/atomfizikát/stb. Egy gépész vagy energetika szakon már nagyobb problémáid lennének emiatt, nem beszélve arról, ha véletlenül fizikus akarsz lenni.


Szóval az alapján is lehet középiskolát választani, hogy melyik egyetemi szakon akarsz majd továbbtanulni, csak akkor azt is el kell dönteni előre. Sőt, sok esetben az adott szakon belüli szakirány dönti el, hogy ténylegesen milyen tudásra van szükséged. Az építészes példánál maradva van tervező szakirányos építész, aki inkább rajzol, mint számol, és inkább művész, mint mérnök. Neki az a jó, ha valami művészsuliból megy egyetemre. Meg van műszaki szakirányos építész, aki közelebb áll az építőmérnökhöz. Ő azért nem árt, ha jó volt a reál tantárgyakból is anno.


Ha meg nem tudod még, hogy mi akarsz lenni, akkor célszerű az erősebb gimnáziumot választani. Ártani nem árt, ha olyasmit is megtanítanak, amit később nem gyakran használsz ugyan, mégis szélesíti a látókörödet.

2015. jan. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%
Én például a felvételi után éreztem, hogy mennyivel könnyebben tudom kezdeni az egyetemet, mint azok, akik gyengébb iskolából jöttek, pedig őket is felvették. Aztán idővel elmosódott a különbség.
2015. jan. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!