Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri kémia alapszakra...

Megéri kémia alapszakra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kémiát, ezzel szeretnék továbbtanulni is. Viszont a környezetemben az mondják, hogy jelentkezzek inkább gyógyszerésznek és orvosnak, mert az jobban fizet, vagy ha nem akarok annyi biológiát tanulni, akkor vegyészmérnöknek. Tanácstalan vagyok, én legszívesebben vegyésznek tanulnék. És Magyarországon hol a legjobb kémia alapszak?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 18. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Azért mondják az ismerőseid, mert jót akarnak neked. Vegyészként nem fogod megváltani a világot, csak el tengődsz majd a kis fizudból. Az említett szakmákkal sokkal jobban lehet érvényesülni és keresni.
2015. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 FDra ***** válasza:
81%

Szerintem meg csináld azt, amit szeretnél. Nem a környezeted fog hetvenéves koráig egy olyan munkahelyen dolgozni, ami nem is érdekli. Ne szúrd el, mert az élet egyik legszebb dolga, ha a munkád egyben a hivatásod is.


Én harmadéves vagyok az ELTE-n, szóval javaslom, gyere hozzánk :)

2015. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

igaza van az előttem szólónak

orvosin alapból nincs sok kémia már amire te gondolsz ott egy félévbe besűrítik az anyagot és kész

gyógyszerész véleményem szerint nehéz és sok a biosz is, viszont tényleg nagyon jó a fizetés

vegyészmérnök meg igen keveset foglalkozik kémiával annak ellenére hogy ez lenne a fő

én DE elsőéves vagyok :) csak ajánlani tudom

2015. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
Akkor legyél vegyész. De majd, he esetleg kapsz munkát és azt tapasztalod, hogy a melletted dolgozó gyógyszerész fozetésen háromszorosa a tiédnek, pedig ugyanazt csinálja, mint te. Meg ott van a neve előtt a Dr , ezért a cégnél félistenként ajnározzák. Ès mikor látod, hogy lassan 10 év tapasztalattal sem közelíted, meg egy kezdő vagy 1-2 év tapasztalattal dolgozó gyógyszerész fizetését, majd akkor is örülj, hogy vegyésznek tanultál. Mert én vegyészként úgy gondolom, hogy a legnagyobb hiba volt nem gyógyszerésznek tanulni. Hallagatókat kérdezhetsz, mert egy csepp élettapasztalatuk sincs vegyészként, hoyzen még csak tanulnak és rózsaszín ködben élnek. Mikor hallható voltam én is nagyon büszke voltam, hagy vegyész vagyok. A volt csoporttársaim fele el se tudott helyezkedni a szakmában. Ahány vegyésszel beszéltem a témáról, még mind megbánta, hogy nem lett inkább gyógyszerész. De hajrá, pancserok is kellenek a jövőben is. Legyél csak vegyész. Ugyanazt a munkát csinálhatod gyógyszerésszként, mint vegyészként csak több pénzért. Fordítva viszont nem működik, tehát van egy csomó mimden, amit gyógyszerész csinálhat, de vegyész nem.
2015. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
A vegyészmérnök fizetése és lehetőségei nem sokban különbözik a vegyészétől!!! A mai fiatal orvosok mióta keresnek jól??
2015. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!