Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Egyetemről vélemény?...

Corvinus Egyetemről vélemény? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem megerőltető. Tanulni kell, de nem olyan vészes. Igaz ez?

#közgáz #BCE #BCE-GTK #BCE-KTK #Covinus Egyetem
2015. jan. 18. 16:59
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
szerintem vagy a kermarkot vagy gazdment lövöm be...az emberi erőforrásokon lehet gyenge a képzés meg mire megyek vele? de aztán lehet munka mellett valami gyengébb gazdasági képzésre kellene menni, mert magamat sem szeretném szivatni... nappalin könnyű volt lediplomázni, de heti 40 óra munka mellett nem tudom...nem mintha nappali mellett nem dolgoztam volna....de mégsem 40-45 órát egy héten...Neked mi a véleményed?
2015. jan. 18. 19:45
 12/30 anonim ***** válasza:
BCe-n az emberi erőforrások egyáltalán nem könnyű. K-karon van,a matek, mikró, opkut emeltebb szintű, ha jól tudom. A gazdmen sztem jó választás lenne, ha vállalatnál dolgozol, még profitálhatsz is a bullshit tárgyakból, mert talán neked már jelentenek is valamit ezek a vállalati dolgok. Az alap g karos tárgyak (mikró, makró, pénzügytan, de főleg számvitel, vpü, stat, ), pedig elég hasznosak sztem, és nem is kell hetente tanulni rájuk.
2015. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Igen, de lehet, hogy célszerűbb könnyebb iskolában diplomát szerezni belőle. Túlhajtani magam nem akarom. Óbudai Egyetem Keleti karán jó a képzés, de nem kell beleszakadni, erről van közvetlen infom.. Meg a tandít is 80ezerrel kevesebb/félév. Viszont mindig is akartam egy Corvinusos diplomát :D Hát nem tudom :D
2015. jan. 18. 20:17
 14/30 anonim ***** válasza:
Nem ismerem azt a sulit, de a Bce már a neve miatt is jobb. Sztem az oktatás is jobb, de ez csak tipp, a közeg pedig biztosan magasabb szintű (levelezőn mondjuk sokadrangú szempont lehet :D).
2015. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Hát, erről tudok nyilatkozni..KGK-s ismerősöm korrepetálta közgázból a BCE-s ismerősömet, utóbbi szerint ők olyan kemény közgázt nem tanultak, mint a KGK-s. Azt tudom, hogy ez a tárgy, a matek, pénzügy, számvitel mellett szórótárgy KGK-n és a közgáz számonkérés az konkrétan keményebb BCE-snél. Lefotózott vizsgalapokon is látszottak a különbségek. Dehát nem tudom... :) A BME-sek szerint pedig a BCE fővám téri szabadidőközpont :) Ennek nem ismerem a konkrét alapját.
2015. jan. 18. 20:35
 16/30 anonim ***** válasza:
74%
Villamosmérnökként a Corvinust lendületből megcsinálod. Akinek a villamosmérnökihez meg van az esze, az nem fog elvérezni gazdmenen.
2015. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
A mikró előadásokat mondjuk egy Trautmann nevű exkommunista (az exben nem vagyok biztos :D ) politikai gazdaságtanná változtatja, úgyhogy nagyon sokan getpron, BSmikrón stb. értik meg az anyagot.. legalább idéntől már nem dékán K karon. Amúgy BCe-n sztem inkább a vpü a szórótágy.
2015. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Magolni nem annyira szeretek. Általában kétszer elolvastam az elméleti tárgyakat totál lassan és elmentem vizsgázni. A vizsgák többsége 3-5 jeggyel...Pár tárgyból volt 2-em, de azok a tárgyak nem igazán érdekeltek. Nem tudom az ilyen hozzáállás corvinuson mire lenne elég. A gyakorlati tárgyakat, számolgatást jobban szeretem.
2015. jan. 18. 21:12
 19/30 anonim ***** válasza:

Hát ezt neked kell eldöntened, a gm inkább magolós, de ha érdekel, akkor könnyen el tudod végezni.

De amúgy furcsa, hogy pont Óbudait mondod ellenpéldaként, én eddig azt sem tudtam, hogy van gazdasági kara... BME-ről, BGF-ről hallottam már jókat gazdasági képzések terén, meg az ELTE ak-t is szokták dicsérni.

Meg nem azért, de az én ismerőseim (volt osztálytársak, évfolyamtársak) közül többen is 4,5 5 közötti átlagokat produkálnak (villamoson meg mechán), szóval iyen kis elemszámú mintavétel azért nem bizonyít semmit, ez alapján mondhatnám, hogy a BME-n meg lehet gazdagodni az ösztöndíjakból (nem mondom, mert tudom, hogy a BME nehezebb átlagosan, mint a BCE, de hasonló a példa :) ).

2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Hát villanykaron BME-n az évfolyamatátlag 2,5-3,25 körül van, úgyhogy ezt a 4,5-t nem hiszem. ÓE-n meg 2,7 úgy tudom HÖK-os haveromtól...úgyhogy azok az ismerősök szeretnek nagyotmondani Neked, úgy hiszem :XD
2015. jan. 18. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!