Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Egyetemről vélemény?...

Corvinus Egyetemről vélemény? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem megerőltető. Tanulni kell, de nem olyan vészes. Igaz ez?

#közgáz #BCE #BCE-GTK #BCE-KTK #Covinus Egyetem
2015. jan. 18. 16:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
A srác kétszer volt a legjobb 10-ben fizika OKTV-n, valamiért elhiszem neki (meg amúgy jóban vagyunk/voltunk, meg sem fordul a fejemben, hogy nem hiszek neki).
2015. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
És egyébként az átlag nem jellemzi a sokaság egy tetszőleges pontját... pl. a végzett közgazdászok/villamosmérnökök átlagos kezdőfizetése 230e/280e (én így tudom), ettől függetlenül lehet, hogy egy rosszabb képességű minimálbérrel kezd, egy zseni meg elmegy a Morgen Stanleyhez/villamosmérnök megfelelőjéhez (:D) és keres 400e-t/600e-t.
2015. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Hát akikkel én végeztem, ott is volt oktv 2. helyezet, de bme villanykaron a matek kettest épp csak összeszedte..és az évfolyamunkon hármasnál jobb jegyet nem láttam... És a mostaniaknál sem hiszem, hogy ez változott volna...mivel jelenleg is az a két szivatós tanár tanít, aki minket... A bme-n szinte egy tárgyból sem lehetett elérni 3-asnál jobb jegyet. Én legalábbis nem láttam olyat az egész évfolyamon, aki a villanykaron, építőn vagy építészen 3-as jegyeknél jobbat szerzett volna...és az évfolyamátlagok sem mentek 3,5 fölé általában. ÓE-n a sok gyakorlati miatt még ennél is rosszabb 2 körül. Úgyhogy én ezt nem nagyon hiszem,,,Te hiheted, de én nem fogom, mint ott tanult érintett. Ezért ne haragudj!
2015. jan. 18. 22:30
 24/30 A kérdező kommentje:
A kezdő fizetés meg nettó 250 körül van műszaki diplomával......Pár év tapasztalattal...350-450...Ez alkalmazott...Középvezetőként több. Így nyilván jobban megéri egy BME-t végigszenvedni kettesekkel, mint egy gazdasági iskolát ötösökkel. Ha beleférni az időmbe gépészmérnökit végezném,,, annak van értelme, a gazdaságinak annyira értelmét nem látom. Jobb műszaki végzettséggel 1 hét alatt lehet munkát találni..gazdaságival meg hónapok kérdése és az sem biztos.
2015. jan. 18. 22:34
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem haragszom, de ha 3,5 az évfolyamátlag (vagy legyen mondjuk csak 3), és számottevő a bukások száma, akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy nincs 4,5 és 5 közötti átlag.. lehet, hogy 10-nél kevesebb, de abban miért ne lehetne benne az én ismerősöm is? :D

Bár hozzátenném, hogy ezt első és második félév után mondták, lehet, hogy később nehezebbek a félévek.

Amúgy én egyrészt ezért próbálnám ki, hogy milyen is a BME. :D Néztem energetika mérnökit, csak az a baj, hogy a komoly szaktárgyak már ott sem érdekelnek olyan nagyon, csak az alapozó fizikai tárgyak.

2015. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Eduline-on olvastam, ha van jobb forrásod, linkeld. :) (én se linkeltem, igaz,de én csak példálóztam vele, akkor is ugynaaz a példám, ha a konkrét számok nem stimmelnek).
2015. jan. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Amúgy a BCE 260e, a BME-gépész 225e ezek alapján

[link]

[link]


De valszeg a válaszadók aránya nem egyezik meg, szóval elég pontatlan lehet.

2015. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságtudományi Karán végzettek átlagosan nettó 246,4 ezer forintot visznek haza havonta, és 2,79 hónap alatt találnak állást.


A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Szakán végzettek havonta átlagosan nettó 225,13 ezer forintot visznek haza: a válaszadók 2,71 hónap alatt találtak állást

Nekem elég hasonlónak tűnik. :D

2015. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

(kb. 25-en voltak 4,5 felett egy éve villanyon:


[link]

2015. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A nehézsége számodra szerintem a magolós tantárgyak lesznek. Tele bullshittel,de szó szerint kérik vissza a dolgokat. Ha rendszeresen tanulod nem zúdul rád hirtelen a 4-500oldalas könyv :D
2015. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!