Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol érdemes egy lánynak...

Szangii kérdése:

Hol érdemes egy lánynak továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 19 éves lány vagyok, jelenleg a Német Nemzetiségi Gimnáziumba járok és most fogok érettségizni. A problémám pedig az, hogy már mindjárt itt a február 15-e ,a határideje annak, hogy leadjam az egyetemi jelentkezéseimet. Az Educatio kiállításon is részt vettem, érdekelnek a nyelvek, jól tanulok, de konkrét érdekeltségi körrel nem rendelkezem. Tehát, nem tudom, hogy mit csináljak. Ami tetszene az a nemzetközi tanulmányok, ilyesmi jellegű, de nagyon sokat utána is olvastam, és sokan szídják. Bécsi egyetemen is szívesen tanulnék, a német nyelv miatt. Az az egyetlen amit imádok és szívesen foglalkoznék vele, de tanár nem szeretnék lenni. Teljesen tanácstalan vagyok... Egy lánynak mit lehetne tanulni ami tényleg meg is éri? Köszönöm a segítséget !

2015. jan. 24. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel...én a nemzetközi tanulmányok, jog és gazdálkodás menedzsment között gondolkodok, talán még nemzetközi gazdálkodás.
2015. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Germanisztika,tolmacs szak.


A nemettel foglalkozhatsz es a jó tolmacsok sokat keresnek.

2015. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem már magát a kérdést sem. Attól, hogy lány vagy, még lehetsz programozó, villamosmérnök vagy akármi, ami szeretnél. Nem a középkorban vagyunk.

Tanulni pedig azt tanuld, ami érdekel, mert azt valószínűleg magas szinten fogod művelni. A nemzetközi tanulmányok mondjuk tényleg nem valami piacképes, legfeljebb a BCE-s diploma. Viszont a nemzetközi gazdálkodás már nem rossz. Ahogy a nyelvszak sem, ha minornak valami különlegesebbet választ az ember.

Ha van rá lehetőséged, akkor inkább a Bécsi Egyetemet javaslom. Itthon a legtöbb szak költségtérítéses, ami meg nem, arra röghözkötés van. A nevetséges magyar fizetésből pedig biztos, hogy nem fizeted vissza egyhamar a képzési díjat.

2015. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is német nyelvű gimibe jártam, és most vagyok elsőéves egyetemista nemzetközi tanulmányok alapszakon. Magát a szakot nem szidnám, mert közel sem haszontalan! Zseniális táptalajt nyúlt bármilyen más vagy akár társadalomtudományi területhez. A nemzetközi tanulmányokat úgy képzeld el, mint a kertészkedést. Ha van jó minőségű termőfölded, akkor abban már tudsz szép virágot nevelni. De ha tápot is adsz hozzá, akkor gyönyörű virágod lehet. Az én esetemben ez a "táp" a Hágeni Távegyetem wirtschaftswissenschaften képzését jelenti (van politikatudomány is) távoktatásban, mert nem csak BSc diplomát ad, hanem a német tudásomat is kamatoztathatom Németország legnagyobb egyetemén.


Egyébként ez lányokra és fiúkra egyaránt érvényes. Szóval egy szó mint száz. Én ajánlom a nemzetközi tanulmányokat, mert egy univerzális ugródeszka, de mellette mindenképp csinálj mást is!

2015. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!