Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kriminalisztikai szakértőnek...

Kriminalisztikai szakértőnek szeretnék tovább tanulni. Melyek azok a tantárgyak amik befolyásolják, hogy erre a szakra kerülhessek?

Figyelt kérdés
4,2-es az átlagom, jelenleg 3-os vagyok, és egészségügyi szakközépiskolába járok (vagyis a gimnáziumi tanítás mellett van az iskolába szakközép). Az RTF-en gondolkoztam, csak nem sokat találtam, hogy mik is azok, amelyek számítanak pontszámok szerint, nyelvvizsgám nincs. az érettségi tantárgyakból matematika:3 angol:3 magyar:4 történelem:4 és a szaktantárgyaimból: 4,5. Ezek voltak a félévi jegyeim. Egészségügyi fakultáción vagyok. A mostani félévben próbálom felhúzni ezeket is. Melyekre lenne szükségem? Egyébként testnevelésből pedig 4-est kaptam. Tudom most ezek nem sokat számítanak csak az év végi és a 4-es félévi, de addig jó lenne rákoncentrálni a fontos tárgyakra és az érettségire. Esetleg nyelvvizsga felhúzná a pontszámot? (Persze tudom, hogy 28 pontot ér, csak azt szeretném tudni, hogy érdemes-e.) Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 24. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga nemcsak érdemes, hanem kell is.

Egyébként akárhova akarsz menni, ennél azért jobban meg kell erőltetned magadat.

Szerintem vagy rendőrnek, vagy jogásznak kell tanulnod ehhez. Én pl. ügyvéd vagyok, és mehetnék kriminalisztikai jogjogászképzésre.

Rendőrségen belül is van ilyen képzés, úgy tudom.

Az biztos, hogy előtte el kell végezned valamilyen alapot, nem rögtön kriminalisztikát tanulsz.

2015. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyesmit nem rég, de nagyon zavaros volt :( Köszönöm!
2015. jan. 24. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
*szakjogász képzés akart lenni, bocsi
2015. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy sajnos eléggé lusta vagyok, ez a legnagyobb hibám, de ez így nem mehet, valamit csinálni is kell, ha el akarok bármit is érni.
2015. jan. 24. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Az biztos. A rendőrségi utat nem tudom, de ha jogász akarsz lenni, az sok-sok év RENGETEG tanulás és munka!
2015. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!