Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami könyv amiből meg...

Van valami könyv amiből meg lehet tanulni programozni C#-ban?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag semennyire nem tudok programozni semmilyen nyelven. Tudtnátok ajánlani valami jó könyvet vagy hasonlót amivel meg tudnék tanulni?

2015. jan. 25. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak könyvek, de nem tudom melyik kezd az elején. Ha nem kapsz választ itt a kérdésre menj fel az online könyváruházakba, ott láthatsz az adott könyvről véleményt, és általában írják a kommentelők azt is, hogy milyen szintű a könyv.
2015. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha semennyire se tudsz programozni, akkor ne C#-al kezd. Felesleges egy objektív orientált nyelvvel kezdeni (szerintem), még akkor is, ha éppen nem használod ki az előnyeit (mert úgy nem sok értelme van). Már egy Hello World esetén is túl sok mindent kéne megtanulnod.

Én inkább a C-t ajánlom. Ha ott meg lesznek az alapok, akkor jöhet már egy OOP nyelv (Java, C++ vagy akár C#).

2015. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
C semmiképpen. Akkor már inkább C++.
2015. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ne C++-t tanulj. Ez nem jó bevezető nyelv. Sokkal jobban jársz PHP-val. Ez egy nagyon egyszerű nyelv ami jól rávezet a "hagyományos" programozásra. Előnye, hogy iszonyatosan sok segédanyag van hozzá a neten.

Utána válthatsz Java-ra, hogy objektum orientált programozást is láss (ezt különben PHP is tudja, de nem erre találták ki).


C# és C++ vagy bármi más ezek után már nem lesz probléma. Persze nem leszel rögtön nagy guru ezeken a nyelveken, de könnyedén tudsz majd elindulni velük.


Ha PHP nem tetszik, Visual Basic vagy akár Pascal is lehet első nyelv.

2015. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Pascalról azt hallottam, hogy az a elgergyább. Egyébként szeptembertől fogok a BME-re járni, ha minden igaz, és ott C# lesz, nem tudom, hogy lesz-e időm/lehetőségem/energiám még egy programnyelvet megtanulni. Szóval ez mindenképpen szükséges, miért rossz elsőre C#? És elég csak ilyen alapokat megtanulni?
2015. jan. 26. 19:40
 6/7 vattacukor elefánt válasza:
A Pascal egyáltalán se "ergya" programnyelv. A nehézség nem a nyelv elsajátításában van, hanem a logikájának a megértésében, ezért nehéz elsőre C#-t tanulni. Ha már egy programnyelvet megtanultál, a többit néhány óra alatt el lehet sajátítani. És itt egy oldal amely az elejéről kezdi a programozást: www.prog.ide.sk
2015. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2015. jan. 26. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!