Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik programozási nyelven...

Melyik programozási nyelven tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés
Én eddig a Pascal-ról, az Assembly-ról és a c++-ról hallottam. Mi a különbség, és melyiken kezdjek el tanulni? Esetleg tudtok egy jó könyvet, illetve hanganyagot amivel programozni tanulhatok? Válaszokat előre is köszönöm! (elnézést az esetleges gépelési hibák miatt)

2014. máj. 5. 18:14
 1/4 Isaac42 válasza:

+Pascal -- nagyon régi, iskolákban még tanítják, és azt hiszem nagyon kevés helyen, de talán még használják


+Assembly -- gépi kódhoz közeli programnyelv, kezdőknek nem ajánlott


+C++ -- sok program ebben írodott, kezdő is tudja szerintem tanulni


+C -- C++ elődje, nem támogatja (alapban) az objektumorientált programozást, de sokan mondják, hogy ezzel ajánlott kezdeni, saját tapasztalatok -> én C++-t tanultm, C-t nem, így nem tudom mennyire jól tanácsolják


+Java -- Windowsra és Linuxra is jól lehet vele írni, hasonlít a C++-ra kicsit, magát a programkódot akár egy szöveges fájlban is meg lehet írni, kezdők is tudják akár tanulni, nagyon elterjedt, ... de kicsit lassú tud lenni


Ha játékokat akarsz írni, vagy normál programokat, akkor szerintem tanulj C++-t, vagy Javat. Mindkettő hasznos tud lenni.

2014. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ :) Talán a c++-t megnézem, de nem ismersz olyan könyvet, hanganyagot vagy videót, amin elkezdhetem ezt?
2014. máj. 5. 18:37
 3/4 Isaac42 válasza:

Ha googleban rákeresel sok oktatót és leírást találhatsz, de ezek angolul vannak, így kell egy kis angol tudás.

Könyveket sajna nem nagyon tudok ajánlani :/

2014. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire lusta vagy magadtól rákeresni googleben, akkor felejtsd el a programozást még mielőtt elkezdenéd.
2014. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!