Hogyan kéne tanulnom?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, a biológia egészen jól megy, továbbjutottam OKTV-n is, de a kémiára nincs időm. Már lassan egy hónapja itt van a jegyzet az asztalomon, de mindig valami másra kell tanulni, töri tz, irodalom memoriter, tételekből írunk, bioszból minden héten tz és a kémia teljesen háttérbe szorul, nem járok faktra, mert a tanár eddig szörnyen rossz volt és (én is) leadtam félévkor - persze azt mondják akik maradtak, hogy most már bekeményített - kezdek lemondani arról, hogy orvos leszek...

2015. jan. 27. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én orvosnak tanulok, mondjuk fizikával jöttem. Ha jól értem, a legnagyobb problémád, hogy állandóan halogatod a dolgot. Próbáld ki azt, hogy naponta egy órát rászánsz, meglátod jól haladsz majd. Ne nyűgként fogd fel, gondolj arra, hogy mennyivel jobban érzed majd magad azután, miután megtanultad a napi adagot. Egyébként az egyetemen első évben kb azt a kémiát tanultuk, ami az érettségire is kellett, csak kevesebb számolással talán. Szóval ha orvos szeretnél lenni, akkor előbb utóbb kelleni fog a kémia :)
2015. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát megpróbálok rászánni mindennap egy órát, és hétvégén amennyit csak tudok, de félek, hogy tanár nélkül esélyem sincs.
2015. jan. 27. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne félj, én is tanár nélkül készülök, és az eddigi kitöltött tesztek alapján bőven 5-ösnél járok. Biológiából is ugyanígy készültem, bár azt már korábban letudtam, szintén 5-össel.

Tehát ne csüggedj! Ahogy mondtad, OKTV-n már értél el eredményt, tehát az agyad megvan a természettudományokhoz, már csak elhatározásra van szükséged.

Úgy gondolom minél hamarabb veszed rá magad, hogy kövess egy napi/heti rutint, annál könnyebb dolgod lesz az orvosin is, hiszen ott is minden percedet be kell majd osztanod.

Én kémiára kezdetnek a Villányi féle kétszintű érettségire felkészítő könyvből tanultam. Szerintem nagyon jól felépített és érdekesen megszerkesztett könyv, meghozta a kedvem a tanuláshoz, ám ez főleg a szervetlen kémia terén nem elég részletes, így másodszori átismétlés során hozzávettem a mozaikos összefoglaló könyvet, valamint az 5-ösöm lesz kémiából feladatainak megoldása is nélkülözhetetlen, hiszen az írásbeli pontok kb. 60%-a a számolásokból tevődik össze.

Ha napi 1 órát rászánsz, könnyedén felkészülhetsz májusig :)

Sok sikert!

2015. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!