Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulói státusz igazgatoi...

Magántanulói státusz igazgatoi döntés alapjan lehetseges? (lent tovabb)

Figyelt kérdés

Az igazgato ugy dontott hogy a magatartasomnal fogva magantanuloi statuszba helyez. Viszont ezt ugy , hogy a szuleim neveben inditvanyozta.

1: nekem kotelezo bejarnom az altaluk biztositott orakra?

2: ha atiratkozok masik iskolaba, ugyanigy viszem magammal a helyzetet?



#státusz #magántanuloi
2015. jan. 31. 22:07
 1/7 horbeni ***** válasza:

egyik sem, nem kötelező bejárnod, viszont az időszaki vizsgákon szükséges megjelenni.

nem viszed tovább

2015. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szüleid nevében indítványozta? Mi van??? Okiratot hamisított vagy mi? Kizárólag a szülő kérvényezheti. De akkor se lehet kitiltani az órákról, és az igazgatónak ki kell kérnie a gyámhatóság véleményét. Milyen általuk biztosított órák, ilyen nincs. Ha a magatartásoddal súlyosan sérted az iskola rendjét, akkor viszont fegyelmi eljárást indíthatnak, és másik iskolába helyeztethetnek vagy ha nem vagy tanköteles, kirúghatnak. Mit követtél el?
2015. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de, vannak általuk biztosított órák, magántanulók esetén is kötelező biztosítani az iskola a felkészítést. És joguk van hozzá, hogy eltanácsolják az óralátogatástól, és a kötelező felkészítést kapja csak meg, ha a magatartása indokolja.
2015. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezt törvényi megjelöléssel és idézettel igazold, mert különben sajnos nem hiszem el. Erre ugyanis az államnak nincs kapacitása. Kizárólag a sajátos nevelési igényű gyerekeknek van egyéni foglalkozás szakértői javaslatra.
2015. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az igazgato allitott ku egy olyan papirt, miszerint magatartasom az elnult idoszakban annyira romlott (persze ezt a szuleim neveben irta a hatarozatot ) hogy magantanuloi statuszt ajanlja. keddi napon tortent , penteken mar kuldtek a hatarozatot. . keremszepen az volt a bunom hogy kiabaltam es megfenxegettem egy osztalytatsam , aki speciel ugy mondta el otthon hogy en allando lelki terrorba tartom, kenyszeritem hogy szolgaljon ki( magyaran csicskaztatom) , ki akarzam dobn az ablakon, es bantalmaztam . na ezek kozul egyikre se volt bizonyiteka. az igazgato megis ugy dontott , h nem mehetek kozossegbe akarcsak egy ebolas. es megfenyegetett, hogy ha nem irjuk ala a papirt, akkor feljelwnt mindezekert amit felsoroltam. nem beszelve arrol az illemtani pofatlansagrol, hogy mindezek ellenerw el mertem menni iskolaba , tanari kiseretet kaptam azonnal, tehat hazakisert egy tanar . mellesleg fel orara lakok az iskolatol , amit busszal szoktam megtenni.KERDEZEM EN , JOGOSAN JARTAK EL? / APROPO AZ EN VERZIOM FIGYELEMBE SE VETTEK/
2015. febr. 1. 21:53
 6/7 A kérdező kommentje:

szo szerint igy szol a hatarozat.

Felkészülési időpontok a beszámolóra , amelyeken kötelező megjelennie:

Hétfő,szerda 14 00 órától Bolyai Tagintézmény

Kedd, csütörtök: 14 00 órától Zrínyí Székhelyintézmény

egyebkent Nagykanizsai vagyok , kanizsara jellemzo ez a szinvonal.

2015. febr. 1. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így nem megfelelő eljárás, fegyelmi tárgyalást kellett volna tartaniuk minden résztvevő meghallgatásával és jegyzőkönyvbe vételével, és a tantestület határozatával. Azért nem tűnsz egy angyalnak. Ha vétkesnek találnak alapos kivizsgálás után, akkor megbüntetnek, akár kizárással is, ha nem tudják bizonyítani, akkor pedig nincs következmény. A szülővel olyat aláíratni, amit ő nem akar, nem lehet. Fordulj a KLIK tankerületi igazgatóhoz, ezen kívül fordulhatsz az Oktatási Hivatalhoz, ahol jogászokat kérdezhettek. De jobban jársz, ha másik iskolába mész.
2015. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!