Valaki beszélgetni? (lent)

Figyelt kérdés

Igazából beszélgetni szeretnék olyan emberekkel, akik enm elégedett öngamukkal, mert nálam most épp ez van. Rájöttem arra, hogy az egyetlen szakma, ami igazán érdekel, meghaladja a képességeimet és elég sok plusz dolgot kellene tennem, így a suli befejezése után 3 évvel, ráaádul úgy, hogy még így sem lenne biztos a felvételi az egyetemre. Ez a szak pedig a pszichológia. Fogalmam sincs, mit tanuljak, így, hogy ezt nem tudom, és már ez a tény maga is elkeserít. Van itt olyan, akinek nincs diplomája, de mégis elégedett az életével?

Bocsi a nyávogásért, de ha valaki vevő arra, hogy beszélgessen velem erről, annak örülnék. :)


Köszi annak, aki végigolvasta.


2015. febr. 5. 21:41
 1/1 Kromosome ***** válasza:

Olyan nincs, hogy az ember előre eldönti, hogy valami meghaladja a képességeit. :) Vannak adottságaink, vannak képességeink, amiket lehet fejleszteni. Lehet tanulni, lehet gyakorolni, és nyilván bizonyos dolgokért meg kell küzdeni, de én azt mondom, ha valaki nagyon el szeretne valamit érni, akkor előbb-utóbb el is fogja. Én mondjuk pont rossz példa vagyok kicsit, mert pszichológiát akartam tanulni, 430 pontom volt és 433 kellett a felvételhez. Teljesen elkedvtelenedtem, úgy éreztem minden munkám hiábavaló volt, feladtam. Más szakmát választottam, amiről utóbb kiderült, hogy igazából életem egyik legjobb döntése volt, sokkal inkább való nekem, mint a pszichológia lett volna (Talán a sors akarta így...? :P)


Egy diploma pedig nem szükséges egyáltalán ahhoz, hogy elégedett legyél az életeddel. Sok, rengeteg olyan ember van, akinek nincs diplomája, de jobban élvezi az életét, mint egy olyan, akinek van, de nem tud vele mit kezdeni (vagy éppen tud vele, de a munkán kívül nem áll másból az élete).


Ha valóban érdekel a pszichológia, és kész vagy érte minden tőled telhetőt megtenni, akkor hajrá, mire vársz? :)

2015. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!