Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még csak 11. osztályos vagyok,...

Még csak 11. osztályos vagyok, de nem tudom, mire feküdjek rá, valakinek van kedve erről beszélgetni velem?

Figyelt kérdés

Szóval a felsőoktatás dzsungeléből még egy fűszálat sem ismerek szinte.


Amiket szeretek, és érdekel, első sorban a földrajz (ezen belül a természetföldrajz, kozmológia), a többi kb egy szinten, a történelem, a magyar, és az angol


ami szerintem érdekes, de nem igazán megy, az a fizika


ami nem az erősségem, az a matek (már 2-3 éve csak hármast tudok produkálni).


Teljesen tanácstalan vagyok, szeretnék továbbtanulni, de mindenki kínoz, hogy menjek szakmát tanulni, és dolgozzak, meg minek mentem gimnáziumba..


az a baj, hogy nem látom reálisan a helyzetet. érdekel a földrajz, a földrajz szak, de nem tudom, hogy van-e hozzá képességem, hogy mennyire elvárás a penge fizika, és matek. mert ha az, erről sajnos le kell mondanom, és nem is teszek előrehozott emeltet föciből. szorgalmas vagyok, de nem tudom, mennyire tanulható ez. tehát ha ezt ki kell húznom a listáról, se kép, se hang. nincs nagyon más érdeklődési köröm, nem kifejezetten élvezem a többi tantárgyat, legalábbis nem úgy, mint ezt. tudnátok valamilyen tanácsot adni?


2011. nov. 18. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár én kicsit messzebb állok a földrajztól, megpróbálok segiteni (én anyagtudomány területen vagyok).


Szerintem hajrá, próbáld meg! Mindenhez szükség lesz fizikára, de nem feltétlenül annyira erős matematikai oldalra.

Mondjuk szerintem kozmológiánál igen erős matek szükségeltetik, a téma jellege miatt. Természetföldrajz esetén viszont szerintem kevésbé erős matek is elég. Arra viszont számits, ha továbbtanulsz, lesznek nehéz matematika tantárgyak amit túl kel élni bármiáron, akármilyen irányba is döntesz, főleg az első 1-2 évben.

2011. nov. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!:)
2011. nov. 18. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
feküdj rám, de csak, ha lány vagy!
2011. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
unatkozol?
2011. nov. 19. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:

hallod én is most ilyen helyzetben vagyok mint te,

ugyanúgy 11.es vagyok, akarokfősulira/egyetemre menni bár gőzöm sincs róla hogy mit akarok érettségi után

egyik órán beszéltük of.fel annyit mondott rá hogy az érettségi tárgyakkal erőlködjek /tehát ezt legalább 3-4esre hozzam/ a többiből meg bőven elég ha épp át suhanok és ha ott leszek akkor kezdjek el azon aggódni hogy milesz

2011. nov. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csak azzal meg az a gáz, hogy akkor nem lesz sok pontunk.. :/ úgyhogy úgy döntöttem megyek emelt föcire, aztán ha kell kell, ha nem nem, jövőre így csak 4 tantárgy marad. nameg mostantól számítanak a jegyeink!
2011. nov. 19. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok

azt annyira nem nézik

mármint nézik az érettségit nyelvvizsgát a mitudomén milyen verseny eredményeket /asszem országos és nemzetközi 1-3/ ha van már szakmád meg stb

a jegyeink nem nyomják annyira

inkább érettségi jobban

2011. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pöszméte válasza:
Ha a földrajzból esetleg a földtani rész érdekel, azt ajánlom menj geológusnak. Én is az leszek, ha minden jól megy. :)
2011. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!