Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételinél hogyan...

Egyetemi felvételinél hogyan van ez a természettudományos tantárgy választás?

Figyelt kérdés

Lehet csak nekem nem egyértelmű, de magyarázza már el valaki, legyen olyan kedves :)

Mérrnökinformatikus szakra szeretnék jelentkezni, így hát gondoltam választott tárgyként az informatikát jelölöm be, de ha ezt megteszem, akkor pattog nekem a felvi.hu, hogy nem választottam természettudományos tárgyat, így hát megadtam neki a földrajzot.

Meg mi ez a 2. természettudományos tárgy választása? Azt értem, hogy akkor van, hogy ha nem tanultam 2 évig egyet sem,de akkor ez rám nem vonatkozik?

Köszönöm a segítséget :)



2015. febr. 9. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Válaszd szét a tanulmányi és az érettségi pontokat.

Infóból érettségizel, oké.


De a tanulmányi pontjaidhoz kell egy (vagy kettő) termtud tárgy (és az info nem az). Fizikát, földrajzot csak tanultàl... azt írd be, amelyikből jobb jegyed volt. Ha nem tsnultad őket két évig, akkor írd be két tárgy utolsó tanult évi jegyét.

2015. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Foldrajzot be írtam, csak nem világos, hogy miért kell.
2015. febr. 9. 07:11
 3/4 anonim ***** válasza:
azért, mert ez a jogszabály.
2015. febr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom régi de hátha kapok választás én 3 évig tanultam szakot után mentem 2 éves érettségire. Az első évbe volt természet utána nem. Akkor én mit írjak be? Attól bele számít a 3 éves képzés?

És akkor év végéhez is ugyan azt a jegyet írjam? Pl Az első év végén 4 voltam belőle akkor a 2. Évvégéhez is azt írjam? Vagy hogyan ?

2022. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!