Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet felkészülni 0-ról emelt biosz és emelt kémia érettségire úgy, hogy legalább 70%-os legyen?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy semmi dolgod ezen kívül, otthon lehetsz reggeltől estig és ezzel foglalkozhatsz!

Napi 5-6 órás biztos tanulással mennyi ideig tartana, hogy ilyen jó eredménnyel sikerüljön?


2015. febr. 10. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát számold ki. Az én gimis osztályomban kb. ennyi lett érettségikor az emelt kémia átlag. Ha jól emlékszem, három évig tanultunk heti négy órában emelt szintem kémiát, utána még a faktosok két évig heti két órában. Plusz még számolj ennek az öt évnek minden tanítási hetéhez mondjuk heti átlagosan két órát a házira meg egyebekre. Tehát a kérdés: mennyi ideig kell napi 5-6 óra intenzitással tanulni, hogy kijöjjön ugyanez az összóraszám? (Minden lehetséges egyszerűsítéssel élve.)
2015. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, de ez csak a kémia. Akkor a végeredményt szorozd meg kettővel, hogy benne legyen a biosz is.
2015. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha kiszámolom az általad leírtakat, akkor 800 óra körüli érték jön ki, ami szerintem nagyon sok!

Nem hiszem, hogy volt olyan tanuló esetleg, aki minden órán odatette magát, illetve minden héten tanult volna...

Szerintem ez egy rossz példa volt.

Ha ennek a felét nézem, akkor is heti 6x 8 órát kellene tanulnom érettségiig!

És ez csak egy tárgy ugye...

2015. febr. 10. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó, bocs. Tényleg értelmesebb lett volna, ha én számolom ki, és magamtól jövök rá, hogy ez így nagyon fals eredményt hoz. Ez esetben viszont nem tudok segíteni. :/ Saját magamból kiindulva legfeljebb annyit tudok mondani, hogy én biztosan nem tudnék teljesen magamtól nulláról felkészülni két emeltre (még egyre sem...), úgyhogy ilyen célokkal én biztos megkeresnék egy magántanárt. Ő abban is tudna segíteni, hogy hogy oszd be az idődet.
2015. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magántanárra sajnos nincsen pénzem.. Ha van gondom, alkalmanként elmegyek, hogy abban segítsen, de hogy rendszeresen járjak... Az rengeteg pénz lenne!
2015. febr. 10. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:
1,5 év alatt a nulláról kb 70%-ra lehet felkészülni szerintem ,magántanárral persze.
2015. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!