Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges így felkészülni...

Lehetséges így felkészülni biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Akik érettségiztek már biológiából vagy akiknek aktuális lesz a dolog. Most vagyok 11. osztályos és érdekel a kémia. Ezért úgy gondoltam, hogy szívesen tanulnék gyógyszerésznek. Csak tavaly megkaptuk az iskola "legjobb" biológiatanárát aki szerintem annak ellenére, hogy nagy koponya mindent tud csak tanítani nem. (Nem szokásom szidni a tanárokat, úgyhogy nem túlzom el a kijelentésemet). Mindezek ellenére és családban levő tanár unszolására eldöntöttem, hogy ha törik ha szakad én bizony megpróbálok bejutni egy gyógyszerészeti karra. (egyetem még nincsen választva) Konkrét kérdésem az lenne, hogy lehetséges lenne-e valamivel több mint 1,5 év alatt felkészülni emelt bioszra? (kémia faktra járok, az sem a legjobb, de azt jobban szeretem mint a biológiát). Azért voltam kíváncsi kívülállók véleményére mert a család úgyis azt mondaná: "Okos vagy, megtudod csinálni.

Előre is köszönöm a válaszokat !!



2014. dec. 9. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, csak engem már fél év választ el az érettségitől. A tanárunk nem valami jó, igaz azért ragad rám valami az óráin, de nem igazán tud mindent elmagyarázni, meg van olyan anyagrész amit egyszerűen kihagy.

Én még mindig nem kezdtem el úgy rendesen tanulni az emeltre, most fogok (de mondom azért egy jó alap van, tehát nem a nulláról), de úgy érzem azért sikerülni fog úgy, hogy felvegyenek. És hát már csak azért sem félek, mert ha ez nem sikerül, akkor nem hiszem hogy a zh-k könnyen sikerülnének, szóval ez az első akadály. :D

Egyébként a cél Sote-gytk :)

2014. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!!! Hát te jobb helyzetben vagy mint én mert rám nem sok minden ragadt. (Úgyhogy közel állok a nullához)

De most elhatároztam, hogy megpróbálom. Ha nem jön össze akkor meg kémia Bsc után megyek vegyésznek.

Sok sikert az érettségihez és a felvételihez is ! :)

2014. dec. 9. 17:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a B-tervem. :)

Sok sikert és sok kitartást! Kezd az elejétől (vagy párhuzamba hozhatod azért az óraival) és próbálj mindent átnézni. Nem kell nagyon részletesen, csak hogy ragadjon rád azért. :) Az is jó ha próbálsz valahonnan feladatokat megoldani, azzal is lehet tanulni.


És a későbbiekhez ajánlanám ezt:

[link]

2014. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hasonlóan gondolkodunk !! :)

Azt nem tudod véletlenül, hogy emelt érettséginél saját iskolában vizsgázol vagy egy másikban?? (városbeli iskolában vagy kijelölnek egy másik intézményt ami mondjuk másik megyében vagy városban van.. (tehát egy kicsit messzebb)

Vagy lehet ezt kérni, hogy távolabbi iskolában vizsgázhass (csak mert ha a mostani tanárom lenne bent a vizsgán így vagy úgy, még azt is elfelejteném, hogy mi a nevem)

2014. dec. 9. 18:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi az kijelölt érettségibizottság előtt van. És azt is hallottam, hogy a saját iskoládban nem teheted le. Amúgy én is nagyon örülök, hogy nem a saját tanárom előtt kell majd.
2014. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha saját tanár nem lehet ott, akkor már boldogan mennék vizsgázni
2014. dec. 9. 18:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen! :D
2014. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Most ez nagyban függ attól, hány százalékosra akarod megírni. Ha mondjuk, veszünk 80-90 %-ot, akkor azt mondom, az egy hét azért kell.

Biológiatanár? Most minek neked ehhez asszisztencia? Le kell ülni és meg kell tanulni. Az egyetemen sem fog senki asszisztálni neked. Senki nem fog semmit a szádba rágni. Ott nem fogsz egy darab könyvet találni, amiben rendszerezve össze van szedve minden, amit tudni kell. Jobb esetben össze tudod szedegetni jegyzetekből, diákból - jobb esetben. Ott 6-7 ilyen vizsgád lesz másfél hónap alatt.

Az emelt érettségi semmiség, de a biosz még az emeltek közül is talán a legkönnyebb. A heti 2-4 bioszóra pedig még jó tanár esetén is lényegében egyenlő a semmivel.

Remélem, biztató voltam, és meggyőztelek arról, hogy nyugodtan elmehetsz MÁSFÉL ÉV múlva emeltezni...

2014. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Igen meggyőztél, hogy ennyi idő alatt el lehet menni emelt érettségire.

Esetleg tudnál ajánlani egy jó bioszkönyvet amiből lehetne tanulni?

Mert a tanár valahogy nem érezte szükségesnek azt, hogy tankönyvünk is legyen (az ezer éves prezentációi biztos jobbak.)

2014. dec. 9. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ebből tanultam:

[link]

Nem tudom, azóta mennyit változott a követelményrendszer, vagy hogy frissítették-e a könyvet. Össze kell vetned a legújabb követelményrendszerrel tanulás közben, és ha kell, ki kell egészítened.

2014. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!