Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus vagy tanár legyek?

Pszichológus vagy tanár legyek?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a pszichológia a fő érdeklődési köröm, de nem merem bevállalni..:/ Nem a felvételivel van bajom, sőt az egyetemi tanulással sincs, hanem az elhelyezkedéssel. Iskolában, családsegítő szolgálatoknál (stb) szeretnék dolgozni, de nagyon nem tűnnnek jónak a lehetőségek.. Mennyire nehéz elhelyezkedni? Nem annyira a pénz motivál (tudom, hogy nem fogom halálra keresni magam).

Ami még érdekelne a tanári pálya. Az Mennyiben jobb álláskeresés szempontjából?


Örülnék, ha értelmes válaszokat kapnék. Persze tudom, hogy egy mérnöki vagy közgáz diplomával könnyebb elhelyezkedni, de sajna én ilyen irányba érdeklődök:D

Jövőre érettségizek.


2015. febr. 17. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne a pszichológiát válaszd,mert esélytelen ezzel a végzettséggel elhelyezkedni(önmagában legalábbis semmit nem ér).Akkor már inkább tanárnak menj,akkor könnyebben álláshoz jutsz,főleg itt Mo-n(mivel már évek óta tanárhiány van) D
2015. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az összes tanárt épp most rúgják ki,így esélyed nincs tanárként az elkövetkezendő 30 évben elhelyezkedni.


Pszichológusként az a hátrány,hogy csakis magánprakszisban tudsz működni, amihez ugye valahonnan ügyfélkör kell, tehátmég tanulás alatt be kell gyakornokoskodnod magad valahova.

Ja, mostolvasom hogy ilyen szociális munkás akarsz lenni. Aztmostanában keresik, és amíga jelen kormányzatvan,addig kelleniis fog a mélyülő depresszió miatt.


Innentől te döntsd el.

2015. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2: jelenleg se engem, se egyetlen kollégámat nem rúgják ki. Ellenben több állás közül választhatnék, ha akarnék.


Kérdező: iskolapszchológusokból nagy hiány van, mi is vagy egy évig kerestünk. Ha az lrdekel, inkább azt csibáld. A tanári pálya nem csupán egy B-terv.

2015. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Soha az életben nem létezett még olyan munkakör hogy "iskolapszichológus" ebben az országban.


Még most szólok mielőtt bedőlsz a hülyeségnek.

2015. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2 mi ez a baromság? Kirúgják a tanárokat, meg 30 évig nem lehet elhelyezkedni? :DDDDDD Jézus...


Matek, fizika, kémia, egyéb természettudományos szakon végzett tanároknak elég nagy lehetőségeik vannak.


A Pszichológia meg szép meg jó, meg érdekes, de rohadt sokat kell invesztálni, hogy effektíve megtérüljön, és nem csak időben, hanem anyagilag.

2015. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Magyar, töri, gazd. ismeretek, angol-német tárgyak mennek főleg.. Ezekkel valamit tudtok ajánlani? Túl lehet lépni a pszichológus-tanár kategórián is.


Köszi az eddigi válaszokért!:)

2015. febr. 20. 00:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Családsegítőnél és iskolában is vannak lehetőségek.

Főként szociális munkások, szociálpedagógusok, iskolapszichológusok számára.

Mindhárom szép szakirány, annyi a különbség, hogy a szocmunka, meg a szocped sokkal gyakorlatiasabb, teljesen máshogy működnek, mint egy pszichológus. (Pszichológushallgató vagyok, szocmunkások mellett dolgoztam már, és van szocpedes ismerősöm is.)

2015. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!